Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Liberalizimi i vizave/ KE paralajmëron Shqipërinë: Luftoni krimin e organizuar, korrupsionin dhe pastrimin e parave!

Nga 27.al 0

Komisioni Europian ka publikuar raportin e fundit, përsa i përket ecurisë së Shqipërisë gjatë këtyre viteve, kur është bërë e mundur lëvizja e shqiptarëve pa viza në familjen e madhe europiane.

Një pjesë të raportit e ka publikuar në twitter ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca. Në terma të përgjithshëm Raporti thotë se Shqipëria vazhdon t’i përmbushë kushtet e liberalizimit të vizave, por duhet të bëjë përparime dhe hapa para në disa aspekte.

raporti.jpg

KE i bën me dije Shqipërisë se duhet të luftojë krimin e organizuar, korrupsionin dhe pastrimin e parave. Gjithashtu theksohet se bashkëpunimi me partnerët duhet të vijojë dhe të shihet me kujdes çështja e azilkërkuesve, pasi numri i shqiptarëve që kërkojnë azil në vendet europiane, ka qenë dhe mbetet ende i lartë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej