- Advertisement -

TAG

KE

KE: Qeveria e re e Maqedonisë të vazhdojë reformat e filluara

Komisioni Evropian në reagimin e kësaj të enjtje, nuk përgjigjet për optimizmin e Qeverisë së ardhshme për hapjen e kapitujve me BE-në brenda vitit. Zëdhënësja...

KE këshillon vendet anëtare të BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...

Liberalizimi i vizave/ KE paralajmëron Shqipërinë: Luftoni krimin e organizuar, korrupsionin dhe pastrimin e parave!

Komisioni Europian ka publikuar raportin e fundit, përsa i përket ecurisë së Shqipërisë gjatë këtyre viteve, kur është bërë e mundur lëvizja e shqiptarëve...

KE i prezanton Këshillit të BE kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut: Përcaktohen udhëzimet e pranimit

Komisioni Europian i  ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Komisioni Europian konfirmoi prezantimin e tyre në...

Derogimi i KE, Xhevahiri dhe Sekretari i partisë

Dokumenti Informativ SG/Inf (2020) 11 i datës 7 prill 2020, me qëllim respektimin e demokracisë, shtetit të së drejtës dhe të drejtave të njeriut...

KE rigrupon fondet/ Futen edhe 100 milionë eurot e premtuara për të ndihmuar rimëkëmbjen e Shqipërisë nga tërmeti

Komisioni Europian kërkon të rigrupojë fondet e buxhetit të BE. Miliona euro duhet të përdoren kundër krizës së Coronës. E re në buxhet -100...

”Të zgjidhet kjo dramë”/ Bushati: KE për herë të tretë radhazi rekomandon çeljen e negociatave me Shqipërinë

Ish- ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka shkruar se drama e negociatave duhet të zgjidhet pasi Komisioni Europian për herën e tretë...

Hahn: “PO” Shqipërisë, sapo BE të zgjidhë problemet e brendshme! Rama: Vijojmë me reformat (Film)

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në Facebook, nga takimi i zhvilluar me Komisionerin Johannes Hahn, i cili ka konfirmuar se Shqipëria i...

“Shkarkimi i Metës”/ Shefja e ONM-së: Nuk dua të shprehem pasi shumë procese janë në zhvillim

Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera nga Podgorica ka thënë se ka ardhur koha që për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Kërkesa e Holandës drejtuar KE-së/ Euroactiv: “Hedh në erë” shpresat e shqiptarëve

Media e njohur online Euroactiv i ka kushtuar një shkrim Shqipërisë dhe përpjekjeve të saj për të nisur bisedimet për pranimin në BE. Lidhur me...

Latest news

Shifra rekord nga Elbasani, 17 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ditën e sotme janë shënuar shifra rekord në Elbasan me koronavirus. Raportohet se në 24 orët e fundit u raportuan 17 raste të reja,...

36-vjeçari tenton të vetëvritet me thikë në banesën e vjehrrit

Një 36-vjeçar banues në Tiranë ka tentuar të vetëvritet me mjet prerës, në banesën e vjehrrit. Sipas policisë 36-vjeçari ndodhet në spitalin rajonal në Fier,...

Rritja e rasteve me COVID-19, kryeministri francez: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri i Francës, Jean Castex nuk e ka përjashtuar mundësinë e një bllokimi të ri. Lidhur me situatën e koronavirusit që sa vjen dhe përkeqësohet...

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...

Përplasja mes Elisa Spiropalit dhe Rudina Hajdarit, Abazi: Kundër spektaklit në politikë

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali dhe deputetja Rudina Hajdari kanë replikuar me tone të ashpra në Kuvend për kodin zgjedhor, lidhur me këtë ka...
- Advertisement -