- Advertisement -

TAG

korrupsion

Tentuan të korruptonin punonjësit e Policisë Kufitare, arrestohen dy persona në Rinas

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi kanë tentuar të korruptonin punonjësit e Policisë Kufitare. Në pranga kanë rënë shtetasi A. M., 41...

Sa pak, o SPAK!

Sa shumë mënyra për të vdekur: Duke gjallëruar si i vdekur Duke vdekëruar si i gjallë. Duke u ndeshur në fushë të betejës; Duke vrarë veten me gisht...

Liberalizimi i vizave/ KE paralajmëron Shqipërinë: Luftoni krimin e organizuar, korrupsionin dhe pastrimin e parave!

Komisioni Europian ka publikuar raportin e fundit, përsa i përket ecurisë së Shqipërisë gjatë këtyre viteve, kur është bërë e mundur lëvizja e shqiptarëve...

Raporti i DASH për terrorizmin: Shqipëria me sistem të dobët gjyqësor, korrupsioni dhe mos-koordinimi mes agjencive pengoi zbatimin e ligjit

Publikohet raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për terrorizmin ku thuhet se në vitin 2019 Shtetet e Bashkuara arritën suksese të konsiderueshme në luftën...

I dënuar me 2.6 vite burg për korrupsion/ SPAK kërkon konfiskimin e pasurisë së gjyqtarit Shkëlqim Miri

SPAK ka kërkuar konfiskimin e pasurisë së gjyqtarit Shkëlqim Miri, i akuzuar dhe dënuar për korrupsion, me 2 vite e 6 muaj muaj burg....

Kryetari i Dhomës së Avokatisë Lezhë u arrestua për korrupsion, nënkryetarja i del në mbrojtje: Është show, SPAK shkeli të drejtat e njeriut

Sami Dema, kryetar i Dhomës së Avokatisë në Lezhë, u arrestua dje pas akuzave për "Korrupsion aktiv" dhe “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj ...

Erdhën në pushtet si qeveria e Rilindjes, sot janë makthi i një vendi

Nga Elvira Dones Erdhën në pushtet si shpresa e re e Shqipërisë. I vunë vetes një emër të bukur e domethënës: Rilindje. U treguan të shpejtë...

Korrupsion, skandale seksuale dhe presione/ Çfarë festojnë mësuesit sot (film)

Nisi sot në "Abc News" emisioni "Vetting" i gazetares Luljeta Progni. Në edicionin e parë, këtë 7 mars, edicioni pati në fokus mësuesit në...

Basha publikon indeksin mbi korrupsionin: I dhjeti që evidenton qeverinë si problem për shoqërinë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me Indeksin e Global Talent Competitiveness për të cili thotë se është i dhjeti...

Kosovë/ Kërkoi nga qytetari 25 mijë euro, arrestohet zyrtari i policisë

Një zyrtar i policisë së Drejtorisë së Mitrovicës së Veriut ka rënë në pranga pasi akuzohet se ka kërkuar 25.000 euro nga një qytetar...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -