- Advertisement -

TAG

Julian Assange

Themeluesi i Wikileaks në gjendje të rëndë shëndetësore pas torturave psikologjike në burg

Mjekët e Julian Assange thonë se themeluesi i Wikileaks është në gjendje të rënduar shëndetësore. Ata kanë shkruar një letër ku tregojnë për torturat psikologjik...

Personalitete nga politika, kultura dhe media kërkojnë lirimin e themeluesit të Wikileaks

Personalitete nga politika, kultura dhe media kërkojnë lirimin e themeluesit të Wikileaks nga arresti në izolim. Apeli i tyre duhet të mbështetet jo vetëm...

Pak javë pas arrestimit/ SHBA nxjerr akuza të reja për themeluesin e WikiLeaks

Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange akuzohet nga departamenti amerikan i Drejtësisë për publikimin e informacioneve të klasifikuara. Në akuzat prej 18 pikash, Julian Assange ngarkohet...

Presidenti i Ekuadorit: Assange e përdorte ambasadën për spiunazh

Presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno ka bërë një deklaratë të fortë ku tha se Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si...

Arrestohet për sulme seksuale themeluesi i “Wikileaks”

Paraditen e sotme ka rënë në pranga themeluesi i Wikileaks, Julian Assange. Arrestimi ka ndodhur në ambasadën e Ekuadorit në Londër ku ai ishte strehuar...

Ekzekutimi i gazetares, Assange: 20 mijë euro për gjetjen e vrasësit

Julian Assange, themeluesi i Wikileaks, është njëri ndër personat që ka reaguar ashpër ndaj vrasjes së gazetares malteze, zbulueses së skandalit të Panama Papers,Daphne Caruana...

Popujt para gjyqit

Nga Frrok Çupi Gjyqi është aty, para të gjithëve, i padukshëm. Në qoftë se do t’i besojmë profecive, Judah Ben Samuel qysh në vitin 1217...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -