Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ekzekutimi i gazetares, Assange: 20 mijë euro për gjetjen e vrasësit

Nga Klodiana 0

Julian Assange, themeluesi i Wikileaks, është njëri ndër personat që ka reaguar ashpër ndaj vrasjes së gazetares malteze, zbulueses së skandalit të Panama Papers,Daphne Caruana Galizia.

Me anë të një postimi në Twitter ai ofron 20 mijë euro shpërblim lidhur me ata që do të japin informacione që do të cojnë në kapjen e autorëve të krimit barbar.

Assange e vlerëson gazetaren si “gruaja Wikileaks”, prandaj ka vendosur një shpërblim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej