- Advertisement -

TAG

ibrahim hoxha

“Shtegtim nëpër Shqipërine e Jugut: Çamëria”/ Idrizi: Enciklopedi më e plotë për dimensionet e Çamërisë (film)

Ditën e sotme në Hotel Tirana, po zhvillohet promovimi i librit “Shtegtim nëpër Shqipërine e Jugut: Çamëria” i autorit Ibrahim Daut Hoxha. I pranishë ishte dhe...

“Shtegtim nëpër Shqipërinë e Jugut: Çamëria”/ Idrizi komenton situatën politike në orën 12:00

Shoqata Patriotike Çamëria ditën e sotme në Hotel Tirana në orën 12:00, do të zhvillojë promovimin e librit “Shtegtim nëpër Shqipërine e Jugut: Çamëria”...

Korrupsioni, merret i pandehur gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, Ibrahim Hoxha

Prokuroria për Krime të Rënda i ka komunikuar akuzën dhe merr të pandehurin gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Ibrahim Hoxha, i akuzuar për “korrupsion...

Çështja çame/ Ibrahim Hoxha: Jemi mysafirë në Shqipëri, duam të shkojmë në vatrat tona

Historiani në protestën e shoqatës “Çamëria” që u zhvillua para Ministrisë së Jashme, ku u krye takimi i ministrit Bushati me ministrin e  Jashtëm...

Idrizi: Shtete të huaja kanë ndërhyrë për të ndryshuar historinë

Promovim i 19 librave të autorit Ibrahim Hoxha, si një kontribut për çështjen çame Janë  19 vepra për çështjen shqiptare dhe për çështjen came, të...

Antikorrupsioni, në pranga gjyqtari Ibrahim Hoxha

Dyshimet, gjyqtari dërgoi të birin të merrte ryshfetin Në orët e mbrëmjes të së hënës policia ka arrestuar gjyqtarin Ibrahim Hoxha dhe të birin e...

Latest news

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Biden do të urdhërojë shtim të prodhimit

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden tha se do të urdhërojë rritjen e prodhimit të shiringave dhe furnizimeve të tjera për të rritur vaksinimin...
- Advertisement -