- Advertisement -

TAG

Gjergj Xhuvani

Aktorja Luiza Xhuvani rikthehet në skenë me veprën “Mbrëmë i pëshpërita një ylli”

Një dhimbje të madhe la pas ndarja nga jeta pas një sëmundje të rëndë e regjisorit të mirënjohur, Gjergj Xhuvani. Por një lajm i mirë...

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë kalendarin e tyre botës së të tjerëve. Në...

Mbërrin në Shqipëri Gjergj Xhuvani. Ceremonia private sot në orën 14.00

Ka mbërritur në Tiranë trupi i pa jetë i regjisorit Gjergj Xhuvanit, i cili u nda nga jeta me datën 14 gusht në Romë...

Drejtoria e Burgjeve i jep leje, Kostandin Xhuvani merr pjesë në varrimin e babait

Ka mbërritur sot në mëngjes në Rinas, trupi i pajetë i regjisorit Gjergji Xhuvani, i cili u nda nga jeta më datë 14 gusht,...

“Dhembja po më mbyt kaq keq”, kolegët e miqtë dedikime prekëse për Gjergj Xhuvanin

Një ditë më parë kinemaja shqiptare humbi një nga regjisorët e saj më të talentuar. Gjergj Xhuvani u nda nga jeta të mërkurën e...

Pse nuk kam një foto me Gjergjin?

Tregim nga Tom Kuka Mbrëmje qe dhe ishim bërë daulle. Ndoshta ishim në gotën e dhjetë të konjakut. Gjergji me buzën në gaz thoshte: - Ku...

Shuhet papritmas në Romë kineasti i mirënjohur, Gjergj Xhuvani

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare, regjisori i mirënjohur, Gjergj Xhuvani. Mësohet se ka vdekur në banesën e marrë me qira në Romë, ndoshta nga...

Ardit Gjebrea përcjell mesazhin trishtues: Me Xhuvanin miq që tek Artet. Paqe për ty, artist i papërsëritshëm

Pas ndarjes nga jeta të regjisorit të njohur Gjergj Xhuvani, kantautori dhe moderatori Ardit Gjebrea ka shprehur ngushëllimet e tij. Përmes një statusi në Instagram,...

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për familjarët e Gjergj Xhuvanit: Na la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme artistike

Presidenti i Vendit, Ilir Meta shpreh ngushëllimet e tij për familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë në...

Latest news

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...
- Advertisement -