Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Dhembja po më mbyt kaq keq”, kolegët e miqtë dedikime prekëse për Gjergj Xhuvanin

Nga Klodiana 0

Një ditë më parë kinemaja shqiptare humbi një nga regjisorët e saj më të talentuar. Gjergj Xhuvani u nda nga jeta të mërkurën e 14 gushtit në moshën 56-vjeçare, për shkak të një ataku kardiak në Romë, ku kishte shkuar për të montuar filmin e tij të fundit.

Kolegë e miq, të tronditur nga ndarja e parakohshme nga jeta e njeriut dhe kineastit të madh, e kujtojnë Gjergjin përmes veprave të tij dhe fragmenteve jetësore.

Të shumtë janë ata që e kanë shprehur trishtimin e dhimbjen edhe përmes rrjeteve sociale.

Lexoni disa nga postimet prekëse:gj6gj5gj4gj3gj2gj1

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej