Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shuhet papritmas në Romë kineasti i mirënjohur, Gjergj Xhuvani

Nga admin 0

Ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçare, regjisori i mirënjohur, Gjergj Xhuvani.

Mësohet se ka vdekur në banesën e marrë me qira në Romë, ndoshta nga një goditje në zemër.

Kineasti gjendej në kryeqytetin italian, se po i jepte dorën e fundit filmit të tij më të ri, ndërsa ka qenë duke montuar muzikën e filmit. Mungesa e tij është vënë re, kur nuk po paraqitej në studiot e montazhit, ndërsa nuk përgjigjej as në telefon.

Gjergj Xhuvani është regjisor, skenarist dhe producent. Ai lindi në vitin 1963 në Tiranë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej