- Advertisement -

TAG

film

Sot, ka shumë fjalë, por kjo muzikë mjafton për të kujtuar siç duhet Holokaustin (film)

“Schindler's List” është një film, i cili u realizua nga i mirënjohuri Steven Spielberg me skenar të Steven Zaillian. Filmi është vlerësuar shumë që nga viti...

Kriza politike/ Bes Kallaku “i futet politikës”, në mbështetje të partisë më të re PPA

Aktori i humorit shqiptar, Bes Kallaku i është futur politikës, në mbështetje të Partisë Para Albania. Besi kësaj here shfaqet në rolin e lacianit si...

Zyrtare/ Dua Lipa do të bëhet pjesë e filmit të James Bond

Prej kohësh është përfolur se këngëtarja e famshme, Dua Lipa, do të jetë pjesë në filmin e fundit të Daniel Craig. Gjatë një konference për...

Klosi: Ajo që më ndodhi mua, si skenë nga filmi Taken

Ministri i Turizmit Blendi Klosi reagon pas protestës së opozitës para Parlamentit. Sulmin ndaj tij, Klosi e ka krahasuar me një sekuencë te filmit...

Shqipëria kërkesë aktorit të “Taken”: Marku nga Tropoja po të pret (film)

“Taken by Albania”, është thirrja që Shqipëria i bën aktorit hollivudan Liam Neeson. Ky i fundit ka qenë protagonist i filmit “Taken”, ku mafia...

Filmi shqiptar që garon në SHBA, realizim i të rinjve kuksianë (Film)

Historia e jo pak fëmijëve në Shqipëri. Varfëri dhe shpresë, që vdes e fundit. Ky është subjekti i filmit shqiptar i realizuar nga disa djem...

Historia e pabesueshme e fëmijës që gjeti nënën e tij me Google Earth

Rruga për në shtëpi është filmi që Canale 5 ka transmetuar mbrëmjen e së mërkurës, 9 janar. Filmi, bazuar në librin "Rrugë e gjatë...

Mos e shikoni variantin e ri të dublimit të filmit “Skënderbeu”!

Nga Ilir Metaj E keni parë variantin e ri të dublimit të filmit "Skënderbeu" ? Nëse jo, mos e shikoni! Heqja e shumë efekteve zanore e ka...

E qau pa lot…

Nga Alma Nikolli Në mesditën e një prej këtyre ditëve të shkuara, ashtu “dhunshëm”, siç të imponohen videot e një faqeje facebook-u që s’e ke...

“The Shawshank Redemption”, filmi më i mirë i 30 viteve të fundit

Diskutimet se cili është filmi më i mirë i të gjitha kohërave, nuk mbarojnë kurrë. Megjithatë një ide mund të krijohet duke u bazuar...

Latest news

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.
- Advertisement -