- Advertisement -

TAG

Fatmir Xhafa

Mos harroni edhe Fatmir Xhafajn, ai është Kampioni i vërtetë i Drejtësisë së re

Nga Ermal Mulosmani Ardian Dvorani, një ish-prokuror i kohës së komunizmit (gjatë viteve 88-91), u përzgjodh nga Departamenti i Shtetit të SHBA-së si Kampion në luftën...

Banda e Belgjikës na tregoi përse Edi Ramës i duhet Ardi Veliu si ajri që thith

Nga Enkel Demi Ai tha edhe 500 mijë po të dalin në shesh Ardi Veliun nuk e heq. Dukej çudi që 500 vetë hoqën Sandër...

10 maji, Dita e Drejtësisë

Përshëndeti këtë ditë Presidenti me një deklaratë , por… nuk mund të rrinte pa përshëndetur Babai i Reformës së saj, Fatmir Xhafaj. Mediat u rrekën...

Bashkia e Veliajt/ 450 milionë lekë tendera për mikun e dhëndrit të Fatmir Xhafës (foto)

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale publikoi disa dokumenta, duke denoncuar se Bashkia e Tiranës ka dhënë 450...

Paketa Antishpifje/ Ja provat, kur Edi Rama shpifte për Çështjen “Xhafa”

Edi Rama, Geron Xhafa dhe Ligji i Shpifjes Nga Erl Kodra Kur Geron Xhafa, vëllai i ish Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa, u kap gafil në...

Edi Rama dhe 300 – Jo Spartanët – Por Kriminelët

Nga dr. Francesca Norton Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe banda e tij kriminale prej 300 vetash po shkelin lirinë e njerëzve të cilëve ai duhet...

Mesila Doda: Padrino shiti Arben Çukon dhe mbrojti Tahirin, Fatmir Xhafën e Çyrben e Shullazit

Mesila Doda ka komentuar arrestimet e bëra së fundmi, duke ngritur pyetjen nëse kryeministri Rama "shet vetëm këta që s’kanë më gjë në dorë...

Lulzim Basha: Zgjedhjet lokale dhe të përgjithshme në një ditë dhe pa Edi Ramën në qeveri (film)

Kreu i opozitës Lulzim Basha ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin “Fakt” në syri.net. Duke folur për gazetarin Çim Peka, kreu i PD-së...

I shpallën luftë edhe CIA-s?!

Sqarimi i Ministrisë së Brendshme se lajmi i dalë në media në lidhje me një raport të ri të CIA-s mbi situatën e sigurisë...

Nuk është thjesht “Xhafaj” dhe “Tahiri”, por flamuri i negociatave?!

Nga Ben Andoni Përderisa çdo hap i Shqipërisë drejt integrimit europian konsiderohet dhe vlerësohet tek ne si politik atëherë gjithnjë Shqipëria do të gjendet para...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -