- Advertisement -

TAG

enver hoxha

Hakmarrja e ftohtë e Kryeministrit

Nga Ermal Mulosmani Një dukuri e paligjshme, nëse përsëritet një numër të konsiderueshëm rastesh, kthehet në të ligjshme. Nëse një tabelë thotë “Ndalohet Duhani” por...

Karikaturat për Enver Hoxhën nga humoristët klandestinë shqiptarë

“Paris-presse” ka botuar, të premten e 20 marsit 1953, në faqen n°4, karikaturat për Enver Hoxhën nga humoristët klandestinë shqiptarë, të cilat, Aurenc Bebja,...

Me foton e Enver Hoxhës! Drejtori rilindas i Bashkisë Gjirokastër: Komandantin e dua më shumë se ty, po ik së më prish punë (film)

Drejtori i Qendrës Kulturore të Bashkisë së Gjirokastrës, Kudret Alikaj, i ka kërkuar të moshuarit të largojë nga ceremonia që kishte organizuar Bashkia, foton...

Voltana Ademi tregon hapin e rradhës: As Enver Hoxha nuk e shtypi Shkodrën

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka rrëfyer në një intervistë sot se cili do të jetë hapi i radhës për të mos lejuar...

Edi Rama publikon deklaratën e regjisorit: Është turp që teatri ka ngelur në atë ndërtesë

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka postuar sot një tjetër deklaratë të artistit Mihallaq Luarasi, i cili rreshtohet në krahun e personazheve që dëshirojnë...

Kryeministri grek për Hoxhën në OKB: Ja çfarë ka deklaruar në gazetën “Tomorri të 12 prillit 1940”

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 24 Korrik 2019  “L’Aube” ka botuar, të premten e 23 gushtit 1946, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me reagimin e...

L’aube (1950): Enver Hoxha, nga frika se mos vonohej, e uroi para kohe stalinin për 71 vjetorin!

Nga Aurenc Bebja, Francë “L’Aube” ka botuar, të hënën e 20 nëntorit 1950, në ballinë, një shkrim në lidhje me urimin para kohe të 71...

35 mln lekë për shtëpinë e Enver Hoxhës, asnjë për të Fishtës

Gazetari Ilir Demalia ka reaguar pas lajmit se qeveria ka akorduar 35 milionë lekë për rinovimin e shtëpisë së ish-diktatorit Enver Hoxha. Në një postim...

“Më detyruan”

Nga Avni Nezaj Nën afshin e nxehtë jo vetëm të motit u zhvillua një lloj votimi me 30 qershor në Shqipëri. Atë lloj situate e shikonim...

Artisti që vuajti 7 vjet në Spaç pse pa në ëndërr Enver Hoxhën

Në fundin e viteve ’70-të, teksa shkruante veprën e tij të famshme “Nëpunësi i Pallatit të Ëndrrave”, shkrimtarit të famshëm Ismail Kadare as mund...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -