- Advertisement -

TAG

Eliot Engel

Një kthesë e dukshme serioziteti në Washington për Ballkanin Perëndimor

Nga Veton Surroi Një kthesë e dukshme serioziteti në Washington. Nuk kanë një zgjidhje për Ballkanin Perëndimor, por ndërtohet një kornizë për të. Presidenti i zgjedhur amerikan,...

Engel: Reforma Zgjedhore duhet kthyer në ligj, masat e mëtejshme janë të nevojshme

Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë, Eliot L. Engel tha se marrëveshja për reformën zgjedhore në Shqipëri duhet të...

Skandali me “njohjen” e Pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka: A do shkarkohet ambasadorja Vlora Çitaku? (film)

Nuk zgjati shumë entuziazmi për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka. Ishte Presidenti i Kosovës Hashim, Thaçi i pari që njoftoi për këtë njohje,...

Takim me dyer të mbyllura Haradinaj – Engel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur mëngjesin e sotëm kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Takimi mes shefit të ekzekutivit kosovar dhe zyrtarit amerikan është...

Meta-Engel: Nuk ka forcë në botë që nuk mund ta përçajë aleancën shqiptaro-amerikane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Kryetarin e Komisionit të Politikës së Jashtme në Kongresin Amerikan z.Eliot Engel dhe mori...

Fiton mandatin në Kongresin Amerikan, kongresmeni bën shqiponjën

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri u ndëshkuan nga FIFA se bënë simbolin e shqiponjës në fushë, megjithatë "shpendi" po fluturon gjithnjë e më lart,...

Nga Lul del Lulidh

Nga Enkel Demi Disa ditë para se të nisej Lulzim Basha në Shtetet e Bashkuara, media e bëri me dije këtë kumt, madje njoftoi detaje...

Basha në SHBA seancë dëgjimore në Këshillin e Atlantikut

Kryetari  PD-së flet poër dekriminalizimin, refomën në drejtësi, korrupsionin, çështje të sigurisë, luftës kundër terrorizmit    Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur vizitën...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -