Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandali me “njohjen” e Pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka: A do shkarkohet ambasadorja Vlora Çitaku? (film)

Nga 27-shi 0

Nuk zgjati shumë entuziazmi për njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Xhamajka.

Ishte Presidenti i Kosovës Hashim, Thaçi i pari që njoftoi për këtë njohje, ndërsa meritat kreu i shtetit ia autribuoi ambasadores së Kosovës në Washington, Vlora Çitaku dhe senatorit amerikan Eliot Engel.

Më pas, nuk mungoi as reagimi i kryeministrit Albin Kurti, i cili falenderoi shtetin e Xhamajkës për njohjen e pavarësisë së Kosovës.

Por, gjithçka u përmbys nga një status i ministres së Jashtme të Xhamajkës në Twitter, e cila bëri me dije se ky shtet ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Presidenca thotë se njoftimin e kanë marrë nga ambasadorja e Kosovës në Washington, Vlora Çitaku.

/ABC News/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej