- Advertisement -

TAG

Albin Kurti

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë

Qeveria e Kosovës thotë se iniciativa e 'mini-Shengenit' është nismë pa vizion për rajonin. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk ka marrë pjesë në Forumit...

Kurti e ka frenuar ekspansionin e Serbisë, Rama po e fut në korsinë e shpejtë

Nga Boiken Abazi Sot ka ndodhur takimi i radhës “on-line” mes Ramës, Vuçiçit dhe Zaevit, në kuadër të “Zonës së Novi Sadit” (të ashtuquajtur Mini-Shengen)....

Kaos në Bruksel! Kurti akuzon Serbinë për tre gjenocide, reagon ashpër Vuçiç

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka akuzuar Serbinë për tre gjenocide kundër shqiptarëve të Kosovës, gjatë takimit me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç, në Bruksel. Kurti...

Helmimi masiv në Deçan, Haradinaj-Kurtit: Lëre Greqinë, eja merru me problemet e vendit!

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për krizën shëndetësore të krijuar në Deçan prej helmimit. Ai ka kërkuar nga...

Kurti në Greqi, kërkon njohjen e Pavarësisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ndodhet në Greqi. Zyra e kryeministrit ka zbardhur detaje çfarë bisedoi kryeministri Kurti gjatë vizitës në Athinë. Njohja e Kosovës,...

Memli Krasniqi në krye të PDK-së, Albin Kurti i shtrin dorën e bashkëpunimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Memli Krasniqin për zgjedhjen në postin e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe i ka shtrirë...

Kurti në Forumin e Prespës: Mini-shengeni Ballkanik pa vizion për rajonin, e refuzojmë ashpër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti foli në “Forumin e Prespës” të organizuar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zave për rrugën e integrimit...

Presidentja e Komisionit Europian, Von Der Leyen, i dërgon letër Albin Kurtit, ja çfarë i ka kërkuar

Presidentja von der Leyen përmes një letre dërguar kryeministrit Albin Kurti, ka kërkuar që takimi tjetër për dialogun Kosovë-Serbi të zhvillohet sa më shpejtë....

Vuçiç: Kurti nuk e kupton se asnjëri nuk jemi në pozitë të mirë, duhet kompromis

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka reaguar këtë të shtunë në lidhje me raportin e fundit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti përsa i...

Dialogu me Serbinë, opozita do ta thërrasë në interpelancë kryeministrin Kurti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hajdar Beqa deklaroi se do të ftojnë në një interpelancë kryeministrin Albin Kurti, rreth vizitës së tij në...

Latest news

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...
- Advertisement -