- Advertisement -

TAG

Hashim Thaci

Seancat në Hagë, ish-drejtuesit e UÇK dalin sot para Gjykatës Speciale

Mbahet sot konferenca e pestë mbi ecurinë e çështjes gjyqësore në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Gjykatën...

Gjykata e Apelit në Hagë refuzon kërkesën e Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së për lirim të përkohshëm

Paneli i Gjykatës së Apelit ka hedhur poshtë kërkesën e mbrojtjes të ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi,...

Seanca në Hagë, Prokuroria Speciale: Kemi siguruar dy paketa me materiale të tjera për ish-krerët e UÇK-së

Gjykata Speciale po mban konferencën e radhës në Hagë për ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

Thaçi dhe ish-luftëtarë të UÇK, dalin sot para Gjykatës së Hagës

Ditën e sotme do të dalin sërish sot para Gjykatës në Hagë, ish-presidenti i Kosovës  Hashim Thaçi si dhe anëtarë të tjerë të UÇK,...

Projektet e frikshme të Rilindjes, që nuk u prezantuan kurrë në 3D

Nga Avni Nezaj Po mbushen 8 vjet qeverisje të Edi Ramës me të gjithë pushtetet e mundshme nën kontroll, dhe në tetë vjet qeverisje nuk...

Replika me prokurorin, avokati i Thaçit: Frikësimi i dëshmitarëve, slogan

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, kanë dalë ditën e sotme sërish para Gjykatës së...

Thaçi dhe tre të akuzuarit e tjerë çojnë në Apel kërkesën për lirim nga paraburgimi

Ditë më parë Gjyqtari i Procedurës Paraprake në kuadër të Dhomave të Specializuara, Nicolla Goillou, kishte refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Hashim Thaçit, Kadri...

Kërkuan lirimin nga Haga, Gjykata Speciale refuzon kërkesat për Thaçin, Krasniqin e Selimin

Gjykata Speciale e Hagës ka refuzuar kërkesat e avokatëve për lirimin e Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit. Gjykatësi i procedurës paraprake i cilësoi...

Gjykata Speciale sot seancë të re për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin

Gjykata Speciale do të mbajë sot seancë të re ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit. Seanca është parashikuar që të...

Liria ka një emër/ Historia e ushtarit simbol të UÇK-së që mbledh kanaçe dhe e dënuan me burg, se nuk mundi ta paguajë energjinë…...

Fotoja e tij bëri xhiron e botës, megjithatë 21 vite me pas, veterani i UÇK-së është krejt i lënë pas dore dhe në dëshpërim...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -