- Advertisement -

TAG

presidenti i Kosoves

Thaçi: I rrezikshëm takimi i së enjtes në Bruksel, është agjendë e Serbisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka deklaruar se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një...

Thaçi: Me marrëveshjen e 4 shtatorit ranë flluskat e gënjeshtrave për harta të ndarjes së territorit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka drejtuar gishtin tek ata që akuzuan se një marrëveshje e fshehtë Kosovë- Serbi ishte planifikuar për ndarje territoresh...

Thaçi përgëzon Hotin e Vuçiçin për Marrëveshjen, falënderon SHBA-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar dy shtetet, Kosovën dhe Serbinë, për nënshkrimin e marrëveshjes për normalizim ekonomik, sot në Shtëpinë e Bardhë. Thaçi...

Kosovë-Serbi në SHBA, Thaçi: Delegacioni të bëjë hapa të guximshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur ftesën e Shtëpisë së Bardhë për e 4 shtatorit, ku ka kërkuar nga delegacionii përfaqësues i Kosovës, që...

Thaçi flet për takimin e 2 shtatorit: Jemi mirënjohës për përkushtimin e madh të SHBA-ve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar për takimin e 2 shtatorit me Serbinë në Washington, me ftesë të emisarit special të Shteteve të...

Thaçi reagon pas vdekjeve të shumta si pasojë e Covid 19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjeve të shumta në Kosovë si pasojë e COVID-19. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Thaçi...

Dialogu teknik si “kurth” që stërzgjat bisedimet politike Kosovë-Serbi

Rinisja procesit teknik të dialogut në Bruksel, në kohën kur pritej që ky proces të shkonte drejt një marrëveshjeje finale politike, po shoqërohet me...

4 ditë intervista në Hagë, Thaçi thyen heshtjen: Ja kur do të flasë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sonte në orën 20:00 do të flasë për katër ditët e kaluara në Hagë. Thaçi dje ka...

Qindra qytetarë zbarkojnë në Morinë, presin Thaçin me flamuj dhe valle (Foto)

Qindra qytetarë kanë pritur presidentin e Kosovës Hashim Thaçi me flamuj dhe valle patriotike. Ky i fundit ka mbërritur ditën e sotmen në Tiranë pas...

Hashim Thaçi niset për në Prishtinë: Nesër flas për 4 ditët e mia në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka mbërritur në Tiranë dhe është nisur për në Prishtinë nga Rruga e Kombit. Thaçi njofton se...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -