- Advertisement -

TAG

ekspertët

Ekspertët parashikojnë si do të jetë jeta jonë pas vaksinës së COVID-19

Pas pandemisë, gjithçka në jetën e njerëzve ndryshoi, nga distancimi social e deri te higjiena personale. Ekspertët e shëndetit publik janë duke pritur një...

Ekspertët flasin hapur: Kjo është maska që nuk ju mbron as 1%

Përdorimi i maskave është një nga udhëzimet kryesore të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por ajo që duhet të dinë njerëzit është se cila maskë...

Vuani nga tensioni i lartë i gjakut? Ja se sa kafe mund të pini në ditë

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e atakut në...

Ekspertët paralajmërojnë: Vala e dytë e Covid nuk është kjo, do të vijë kur…

Vala e dytë e koronavirusit do të mbërrijë kur temperaturat të bien në 4 gradë celsius në dimër, paralajmërojnë ekspertët britanikë të shëndetësisë. Zyrtarët vendas...

Shkencëtarët japin alarmin: Koronavirusi përhapet edhe nga ajri

Gazeta The New York Times shkruan se një grup prej 239 shkencëtarësh nga 32 vende të ndryshme do të botojnë në një revistë shkencore...

Ekspertët: S’ka asnjë provë që vitamina D të mbron nga koronavirusi

Ekspertët e mjekësisë në Britani thonë se nuk ka asnjë provë që vitamina D parandalon apo kuron koronavirusin. Në muajin maj, hulumtuesit nga Irlanda dhe...

Ekspertët kundër heqjes së TVSH: Ndryshimi i sistemit të taksave rrit evazionin në ekonomi (film)

Heqja e TVSH për biznesin e vogël do të  rriste më shumë nivelin e evazionit në ekonominë shqiptare. Ekspertët kontabël e kundërshtojnë nismën e...

Shpëtim Idrizi: Mos kini frikë refuzojeni fytyrën e Faraonit

Është një çmenduri të mbyllësh sheshin, ku besimtarët të falen dhe protokolli mund të jetë më i zbatueshëm se nëpër xhami. Idrizi: Kë të besojmë? Ekspertët apo...

Rama: Nuk jemi konsultuar me BE për legalizimin e kanabisit, po flasim me ekspertët!

Kryeministri Edi Rama tha se nuk është konsultuar me Delegacionin e Komisionit Evropian për legalizimin e kanabisit. Gjatë një video-konference me gazetarët, Rama tha se...

Biznesi familjar në Shqipëri: Të rifillosh apo të falimentosh?

Shqipëria ka nivelin më të lartë të bizneseve familjare në rajon. Masat shtrënguese kundër COVID-19 i kanë vënë ato para një krize ekzistenciale. Ekspertët...

Latest news

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...
- Advertisement -