- Advertisement -

TAG

ekspertët

Zbardhet dinamika e krimit horror në Itali, ekspertët: Si u transportuan trupat e copëtuar të çiftit Pasho

Detaje të reja zbardhen nga krimi horror që tronditi Italinë, ku çifti shqiptar nga Vlora, Shpëtim dhe Teuta Pasho, u gjetën të vrarë dhe...

“DW”: Covid-19 po del jashtë kontrollit në Tiranë, ekspertët paralajmërojnë karantinë të pjesshme

Rriten me 14 përqind në ditë rastet e reja me Corona në Shqipëri. Autoritetet paralajmërojnë selektimin e pacientëve në strukturat hospitalore në rast të...

47 milion raste me COVID-19 në shkallë botërore

Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të rasteve me COVID-19, me rreth 9.3 milionë të infektuar, sipas të dhënave të fundit të...

Shtyrja e hapjes së universiteteve, Xhemollari: Vendim i qëllimshëm, s’është në favor të studentëve

Rigers Xhemollari, drejtues i Organizatës “Qëndresa Qytetare” komentoi vendimin e marrë nga Komiteti Teknik që Universitetet të zhvillojnë vetëm mësim online të paktën për...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

VOA: A mund të infektohemi dy herë nga koronavirusi? Ekspertët shuajnë dilemën

Ekspertët thonë se infektimi sërish nga koronavirusi duket një e mundur, por nuk dihet se sa shpesh mund të ndodhë një gjë e tillë....

Ç’po ndodh brenda garës multi-miliardë dollarëshe për prodhimin e vaksinës kundër COVID-19

Epidemia e koronavirusit ka vërshuar në të gjithë globin, ndërsa ekspertët thonë se parandalimi i saj mund të arrihet përfundimisht përmes një vaksine efektive. Mirëpo sa kohë...

Ekspertët parashikojnë si do të jetë jeta jonë pas vaksinës së COVID-19

Pas pandemisë, gjithçka në jetën e njerëzve ndryshoi, nga distancimi social e deri te higjiena personale. Ekspertët e shëndetit publik janë duke pritur një...

Ekspertët flasin hapur: Kjo është maska që nuk ju mbron as 1%

Përdorimi i maskave është një nga udhëzimet kryesore të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por ajo që duhet të dinë njerëzit është se cila maskë...

Vuani nga tensioni i lartë i gjakut? Ja se sa kafe mund të pini në ditë

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e atakut në...

Latest news

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...
- Advertisement -