- Advertisement -

TAG

ekspertët

Si duhet të ushqehet mosha e tretë gjatë pandemisë

Ushqyerja e duhur dhe gjithëpërfshirëse është e një rëndësie thelbësore për jetëgjatësinë. Njerëzit në moshën e tretë shpesh e anashkalojnë rëndësinë e ushqyerjes së shëndetshme...

Ekspertët: Bajame dhe hurma arabie, formula perfekte për gjumë të qetë

Ekspertët rekomandojnë konsumin e rregullt të arrorëve të ndryshëm për të zbutur shqetësimet emocionale gjatë pandemisë por edhe për të përmirësuar humorin Sipas tyre, njerëzit që...

5 gjërat që nuk do të jenë më njësoj pasi të mbarojë COVID-19

Koronavirusi do të ndikojë në humbjen e mijërave personave, por edhe në ndryshimin e mënyrës sonë të jetesës. Ja disa nga mënyrat se si do...

Rama i përgjigjet Bashës: Unë them atë që më thonë ekspertët, të kontribuojmë për të fituar luftën

Kryeministri Edi Rama i përgjigjet Lulzim Bashës përsëri për testimet duke i thënë se ai thotë çfarë i thonë ekspertët dhe vetëm i zbaton...

Ekspertët: Ja si ndikojnë pilulat e malaries kundër COVID-19

Duket se ka të dhëna kontradiktore dhe përplasje mes ekspertëve rreth ilaçeve që po përdoren kundër koronavirusit. Britanikët e dëshpëruar po rrezikojnë jetën e...

Ekspertët: Pse 1.5 metra distancë nuk janë të mjaftueshme?

Ekspertët e shëndetit kanë këshilluar që, në mënyrë që të mos marrim apo transmetojmë virusin korona, duhet të qëndrojmë të paktën 1.5 metra larg...

Ekspertët: Presim për pikun e epidemisë, në fund të prillit nis rënia

Në Itali po presin për pikun e epidemisë së koronavirusit, fazën më të keqe të infeksionit. Virologu Fabrizio Pregliasco tha për Corriere della Sera se...

Koronavirusi/ Deutsche Welle: Gjermania midis kujdesit dhe panikut

Virusi Korona është tema numër një në bisedat në Gjermani. Ekspertët paralajmërojnë të mos kalohet në panik, shkruan Deutsche Welle. Çfarë do të thotë epidemia...

1.15 miliardë euro në Konferencën e Donatorëve/ Ekspertët: Kujdes, shumica është borxh (film)

Shqipëria pret të marrë 1 miliard e 150 milionë euro për rindërtimin. Ekspertët i kërkojnë qeverisë transparencë për fondet e përfituara në Konferencën e...

Me silenaciator dhe mjaft preçiz, ky është snajperi që vrau Kastriot Reçin (foto+film)

Ky është snajperi, me të cilin u qëllua për vdekje Kastriot Reçi paraditen e së martës në qytetin e Rrëshenit. Atentatori shkrehu një plumb...

Latest news

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...
- Advertisement -