- Advertisement -

TAG

ekspertët

Flasin ekspertët: A janë sondazhet e besueshme në Shqipëri?!

Micheal Lewis Beck, profesor i Shkencave Politike: Një nga arsyet pse nuk punoj në vendet e Lindjes është se “njerëzit tjetër gjë thonë dhe...

Skandal/ Hilja e PS-PD, përjashtojnë nga komisionet e vetting-ut ekspertët shqiptarë jashtë vendit

Letër në redaksinë e 27.al, nga jursiti i spikatur shqiptarë në SHBA, Genci Bilali, kandidati i përjashtuar nga procesi për zgjedhjen e Kolegjit të Apelit...

Vettingu/ Mbërrijnë ekspertët e ONM, nis verifikimi i kandidatëve

Mbërrijnë në Shqipëri ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM),  për asistimin e procesit të Vettingut në drejtësi. Kryesuesja e misionit Genoveva Ruiz Calavera dhe 3...

Ndryshon ligji, nëse aksidenton për vdekje 18 vite burg

Eskpertët propozojnë draftin për ndryshime në kodin penal. Sipas këtij drafti ekspsertët kërkojnë deri në 18 vite burg për këdo që shkakton një aksident...

“Vettingu”/ Ekspertët e PD-së për drejtësinë takim me Bashën

Ekspertët e Partisë Demokratike po zhvillojnë një takim në selinë blu me kreun e kësaj Partie, Lulzim Basha. Në takim, janë të pranishëm edhe deputetët...

Meta: Negociatat mes ekspertëve të bëhen transparente

“Seanca plenare e së enjtes më 21 korrik nuk do të mbyllet pa miratimin e Kushtetutës së re” Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka kërkuar...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -