- Advertisement -

TAG

dy shqiptare

Vranë snajperistin kurd që luftoi kundër ISIS, policia britanike shpall në kërkim dy të rinjtë shqiptarë

Dy të rinj shqiptarë janë shpallur në kërkim nga policia britanike pasi dyshohet se kanë marrë pjesë në vrasjen e një 30-vjeçari kurd që...

Greqi/ Arrestohen dy shqiptarë dhe dy algjerianë në operacionin e antridrogës

Ditën e sotme në një operacion kundër drogës, Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë dhe dy algjerianë, në Sheshin Exarchia. Sipas policisë, dy...

Itali/ U përmbyset makina teksa tentojnë të arratisen, dy grabitësit shqiptarë bien në pranga (film)

Dy shqiptarë me akuzën për vjedhje të automjeteve dhe të apartamenteve nën kërcënimin e armëve kanë përfunduar në prangat e policisë italiane. Shqiptarët e moshës...

Pas grabitjes tallin edhe policët, dy shqiptarët kapen teksa tentojnë të arratisen

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane, teksa janë përpjekur të vjedhin dy apartamente, mbrëmjen e djeshme, në Via della Mendola. Shqiptarët, emrat...

Athinë, zbërthehet grupi i trafikantëve, 22 në pranga, mes tyre shqiptarë

Policia greke ka kapur anëtarët e shtatë bandave kriminale, duke arrestuar dy shqiptarë dhe 20 shtetas grekë në Athinë. Mediat greke shkruajnë se në këtë...

Përdornin fermën për tharjen e marijuanës, arrestohen dy shqiptarët në Itali

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë së Vinovës në Itali pasi akuzoheshin për kultivim dhe shitje të lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshës 26...

Plas sherri në një disko në Itali, vëllezërit shqiptarë therin me thikë 30-vjeçarin

Dy shqiptarë ranë në prangat e policisë italiane pas një sherri me thika jashtë ambienteve të një diskoteke në Breshia të Italisë. Mësohet se konflikti...

Shkatërrohet grupi i trafikantëve në Itali, në pranga edhe dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar një grup trafikantësh të lëndëve narkotike ditën e sotme, mes të cilëve edhe dy shqiptarë. Sipas mediave italiane, policia kishte nisur...

Sherr mes dy shqiptarëve në burgun grek, marrin peng edhe një rojë nate

Dy të burgosur shqiptarë janë përfshirë mbrëmjen e djeshme në një konflikt të ashpër dhe të gjatë mes tyre në burgun e Koridhalosë. Njëri prej...

Organizuan vjedhje me armë/ Policia italiane arreston dy shqiptarë

Policia në Arezzo ka zbatuar sot dy urdhër-arreste ndaj dy shqiptarëve, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin organizuar disa vjedhje me armë. Mësohet se...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -