Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqi/ Arrestohen dy shqiptarë dhe dy algjerianë në operacionin e antridrogës

Nga Ejona 0

Ditën e sotme në një operacion kundër drogës, Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë dhe dy algjerianë, në Sheshin Exarchia.

Sipas policisë, dy prej tyre akuzohen për trafikimin e drogës dhe tjetri për mbajtje droge. Ata gjetën dhe sekuestruan 75 pako me kërp të papërpunuar, me peshë 140 gram. U kapën edhe shuma prej 90 eurosh dhe 3 celularë.

Operacioni u krye nga Divizioni i Prokurorisë së Drogës në Attica me ndihmën e OPKE, Ekipet “Aksion” dhe Policia e Divizionit të Huaj, shkruajnë mediat në Greqi.

Të arrestuarit u dërguan në Prokurorin e Përgjithshëm të Athinës.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej