Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vranë snajperistin kurd që luftoi kundër ISIS, policia britanike shpall në kërkim dy të rinjtë shqiptarë

Nga 27.al 0

Dy të rinj shqiptarë janë shpallur në kërkim nga policia britanike pasi dyshohet se kanë marrë pjesë në vrasjen e një 30-vjeçari kurd që ka shpërbyer si snajperist në forcat Peshmerga.

Bëhet fjalë për shqiptarët Qazim Marku, 23-vjeç dhe Eugert Merizaj, 28-vjeç, dy nga katër të dyshuarit për vrasjen e snajperistit kurd Ali Hussain në 15 shtator të vitit të kaluar në Hartlepool.

Policia britanike i bën thirrje çdokujt që mund t’i shohë, të mos u afrohen por të telefonojnë menjëherë në numrin e policisë “999”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej