- Advertisement -

TAG

Dritan Kaba

Polici tërhoqi këmbëzën, Klodianin e vrau Qeveria

Nga Dritan Kaba Nëse policët me urdhëra politike, mbysin fëmijët dhe gratë në gaz helmues që të garantohet pushteti dhe karrigia e Dallkaukut kryeministër nëse policia...

Sanatoriumi dhe skena makabre me këngë dhe valle!

Nga Dritan Kaba Koncerti tek Sanatoriumi një skandal më i madh se fotot e morgut. Në këtë çast dhjetra familjarë po qajnë për njerëzit e...

Reforma në Drejtësi dhe “mitra” e infektuar që e polli!

Nga Dritan Kaba Për të kuptuar më qartë “fitoren” e sotme me zhdrejtësinë të një eksponenti, që “ra” në rrjetën e të ashtuquajturës OFL, e...

Ylli komunist në gjoks dhe fshehja e tradhëtisë kombëtare

Nga Dritan Kaba Kësaj radhe vendosi në gjoks flamurin e komunizmit! As më shumë as më pak një karshillëk ndaj viktimave të komunizmit! Tallje për...

Ambasadorja Kim në rolin e Fugës dhe drejtësia nën shërbimin e Rilindjes (film)

Nga Dritan Kaba Mimoza Margjeka, gjyqtarja guximtare qe nuk i dha mandatin kryebashkiakes se Durresit te dale nga zgjedhjet moniste te 30 qershorit, sot u...

Gurët kilometrikë të zonjës Kim dhe rruga drejt humnerës e sistemit të drejtësisë!

Nga Dritan Kaba Sot, ambasadorja Kim përshëndeti, për herë të gjashtë, zgjedhjen e Aida Hajnajt si drejtuese e SPAK. Edhe kushërirë të parë apo vajzë...

Opozita e bashkuar tmerri i Rilindjes!

Nga Dritan Kaba Per listat e hapura dhe kunder koalicioneve paska dale edhe ortaku i Lymit! Adnorin pasi e perdori per te provuar ndryshimet sipas...

Edi Rama dhe pasqyra e tij e mashtrimeve!

Nga Dritan Kaba Mashtrimi me paketën e tretë ekonomike për bizneset e prekura gjatë kohës së Pandemisë nuk është i vetmi mashtrim publik dhe angazhim...

Elisa, mes Don Kishotit të Servantesit, stresit të Veliut dhe filmave me përdhunime!

Nga Dritan Kaba Juli Xhokaxhi është gazetare me shumë fat. Sa herë fton Elisa Spiropalin, intervista me të i bëhet lajm kombëtar! Në një intervistë më...

Skandali i Ardi Veliut/ Dritan Kaba: Pse habiteni me qëndrimin e Ramës?!

Dritan Kaba, përfaqësues i Lëvizjes Socialiste për Integrim, përmes një postimi në rrjetet sociale, është shprehur se nuk duhet të habitemi nga qëndrimi i...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -