Sanatoriumi dhe skena makabre me këngë dhe valle!

Duhet të lëçisni

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
Nga Dritan Kaba
Koncerti tek Sanatoriumi një skandal më i madh se fotot e morgut. Në këtë çast dhjetra familjarë po qajnë për njerëzit e tyre aty. Mjekët kërcejnë nga halli, se ashtu i ka thënë partia. Skenë e shpifur në atë oborr ku tre veta kanë humbur jetën duke u hedhur nga ballkonet sepse nuk kanë duruar dot zhurmën e oksigjenit që i jepte jetë, tani i duhet të durojnë edhe daullet e qeverisë së rilindjes. Skena horror, kur nga pjesa e pasme e spitalit po del një arkivol, me një njeri që ka humbur jetën.
Skandali rëndohet edhe më shumë me këtë qeveri kriminele, kur rrezikon jetën artistëve të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve duke i çuar në një ambient të kontaminuar nga virusi i Covidit, për një shfaqe pa asnjë ndikim shëndetësor në jetët e të sëmurëve.
Nuk arrij të kuptoj kush është ai lloj “ilaçi” e ka bërë këtë mendje të zezë, dhe të pashpirt që i dergon ata artistë aty.
Nuk kam asnjë dyshim që këtë shfaqe të turpshme dhe kriminale e ka regjizuar mendja e çoroditur e Kryeministrit shqiptar.
Regji makabre, as në komedinë më të zezë nuk besoj se do arrinin të fusnin skena të tilla në një film.
Shqipëria ngadalë po kthehet në një spital të madh psiqiatrik, ku pacienti numër një po kërkon të kthejë një popull të tërë në shok dhome.
Ndërsa media është “ndihmësja” më e madhe e injektimit të vaksinës së çmendurisë kolektive. Turp të tillë profesional nuk kisha parë.
Ndjej neveri për ata gazetarë që po i thurrrin lavde kësaj vepre makrabe në sytë e të gjithë shqiptarëve.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...