- Advertisement -

TAG

mjekët

55 bluza të bardha vdiqën nga Covid: Goditja e rëndë në Shqipëri

Me 55 mjekë dhe infermierë të vdekur si pasojë e komplikacioneve nga koronavirusi, komuniteti i mjekëve në Shqipëri po ngre pikëpyetje të reja nëse...

Manastirliu me mjeket dhe infermieret: Gratë po ndryshojnë botën, ju sistemin e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Gruas, i ka dhuruar lule mjekeve dhe infermiereve që shërbejnë me përkushtim pa...

Manastirliu tregon gjendjen e Piperos: S’kemi raste me variantin e ri

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha sot se do të vijojë procesi i vaksinimit për 650 mjekët dhe infermierët që kanë marrë dozën e...

U kanë bërë vaksinën apo…?/ Jo vetëm Pipero, mjekët dhe infermierët e “vaksinuar” të Infektivit kanë patur simptoma të forta COVID-i

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero rezultoi pozitiv me koronavirus, dy javë pasi kishte marrë dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit. Mjeku u konfirmua dje me...

Rakacolli: Mjekët dhe infermierët që kanë kaluar COVID duhet ta bëjnë vaksinën

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar nuk ka ndryshim të vendimit për rinisjen e arsimit parauniversitar në datë 11 Janar. Rakacolli deklaroi se...

Udhëheqësi Edi Rama duke ju mësuar mjekëve si ta kurojnë koronavirusin

Edi Rama i hoqi nga puna të gjithë mjekët dhe infermierët e Spitalit Infektiv për t’u uruar Krishtlindjet. Pati nga ata që u ankuan, sepse...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Sanatoriumi dhe skena makabre me këngë dhe valle!

Nga Dritan Kaba Koncerti tek Sanatoriumi një skandal më i madh se fotot e morgut. Në këtë çast dhjetra familjarë po qajnë për njerëzit e...

Si mjekohen pacientët e infektuar me COVID në vendet europiane, mjekët japin shembujt konkret

Shifrat e të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri po rriten çdo ditë e më shumë. Por sa të rëndësishme janë mjekimet dhe çfarë medikamendesh...

Latest news

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...

Plan masash për sigurimin e zgjedhjeve/ Policia: 74 objekte të rëndësishme merren në ruajtje që sot

Nëndrejtori i Policisë së Shtetit Albert Dervishaj, theksoi se policia kalon në gatishmëri dhe shërbim të përforcuar për zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë...

Vendimi për emigrantët që vijnë nga Greqia, Gjykata Administrative shpall moskompetencën për ankimimin e LSI, ja çfarë pritet

Gjykata Administrative shpall mos-kompetencën për ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim për karantinimin e emigrantëve shqiptarë që kthehen nga Greqia. Administrativja e kalon për...
- Advertisement -