Polici tërhoqi këmbëzën, Klodianin e vrau Qeveria

Duhet të lëçisni

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...
Nga Dritan Kaba
Nëse policët me urdhëra politike, mbysin fëmijët dhe gratë në gaz helmues që të garantohet pushteti dhe karrigia e Dallkaukut kryeministër
nëse policia shkon e iu futet banorëve në shtëpi në katër të mëngjesit kundër ligjit, pa një vendim gjykate t’i dëbojë nga prona e tyre e ndërtuar me gjak se kështu urdhëron Dallkauku kryeministër
nëse policia dhunon të rinj dhe të reja se protestojnë për të drejtat e tyre se kështu urdhëron Dallkauku, kryeministër
nëse policia dhunon fermerët që protestojnë kundër politikave të mbrapshta të kësaj qeverie se kështu urdhëron Dallkauku kryemnistër
nëse policia përdoret për shantazhe politike dhe grabitje votash se kështu ia kërkon Dallkauku kryeministër
Nëse policia përdoret për mbrojtur arat me drogë dhe për të bërë të mundur kalimin e drogës matanë kufirit, se i mbron Dallkauku kryeministër
nëse policia bashkëpunon me krimin e organizuar, se kështu do Dallkauku kryeministër
nëse policia dhunon qytetarët si në rastin e shembjes së paligjshme të Teatrit, se kështu i do “mideja” Dallkaukut kryeministër
nëse policia arreston me urdhër politik qytetarë të pafajshëm në kundërshtim me ligjin, si rasti i Avokatit Altin Goxhaj apo gazetarit Flavio Qarri apo shumë e shumë qytetarë të tjerë çdo natë, se kështu kënaqet Dallkauku kryeministër
nëse për policinë miratohet një ligj thellësisht jo vetëm antikushtetues që i jep të drejta që teë përgjojë, të arrestojë, të vlerësoje prova në mënyrë, e theksoj, antikushtetuese dhe në kundërshtim me Kodin Penal, se kështu Dallkauku kryeminister do të kontrollojë edhe manipuloje zgjedhjet
Dhe askush nuk ndëshkohet, dënohet sipas ligjeve, kur kanë zbatuar urdhëra të paligjshem politike, atëherë mos u habisni që edhe mund të vrasë.
Qeveria dhe arroganca e saj e vranë të riun 25 vjeçar. Antikushtetutshmëria e saj e vranë atë djalë. Banditizmi i kësaj qeverie ia ndërpreu jetën në mes, ashtu siç po detyron me mijëra të rinj të marrin rrugën duke rrezikuar jetën në kamionë frigoriferike apo në gomone.
Mungesa e shpresës që vjen se kjo qeveri ka monopolizuar gjithshka, tregun. arsimin, shëndetësinë, të gjitha resurset ekonomike dhe garat si për ekonominë apo edhe për vendin e punës, i ka vrarë të rinjtë. Eshtë pikërisht “sponsorizimi” i politikës së drogës që bën kjo qeveri kriminale i ka detyruar të rinjtë të bëhen “punonjës” të bandave kriminale.
Arroganca, paligjshmëria, antikushtetutshmëria e qeverisë vret më shumë.
Polici tërhoqi këmbzën, Klodianin e vrau Qeveria.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...