- Advertisement -

TAG

karantina

Greqia planifikon të heqë karantinën për udhëtarët nga vendet e BE-së

Greqia po planifikon që të heqë karantinën e detyrueshme për udhëtarët nga vendet e Bashkimit Evropian si dhe pesë shtete të tjera. Megjithatë, kushti...

Kosova në karantinë, qytetarët dynden drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Ashpërsimi i masave kufizuese anti Covid në Kosovë ka bërë që qytetarët të kthejnë kokën nga Shqipëria për të kaluar fundjavën. Pas masave të reja...

Italia futet në karantinë deri në maj, nga e hëna 10 rajone shpallen zona të kuqe

Italia do të futet në karantinë deri në muajin maj. Duke nisur nga e hëna, më shumë se gjysma e vendit do të shpallet zonë...

Nis sot bllokimi i rreptë, Italia rimbyllet për shkak të pandemisë

Më shumë se gjysma e Italisë nga dita e sotme do të jetë zonë e kuqe që do të thotë se rreziku nga COVID-19...

Italia ashpërson masat kundër COVID-19

Qeveria italiane të shtunën, më 27 shkurt, njoftoi se ka vendosur kufizime të reja në pesë nga 20 rajonet e vendit, në përpjekje për...

Zgjatet karantina, shtrëngohen masat për Covid-19 në Kakavijë

Vendosen masa të reja për lëvizjen në pikën Kufitare të Kakavijës. Mësohet se nga e hëna do të lejohen të kalojnë vetëm 400 qytetarë në...

“Pleqtë”, jashtëtokësorët e karantinës

Nga Alma Nikolli “Më mbaroi sheqeri. Bo, bo...duhet të dal!”. Ky ishte shkaku që e nxori xha Ilirin nga shtëpia atë ditë. Cilën ditë? Zgjidhe...

A mund ta transmetosh virusin pas vaksinimit? Flasin ekspertët

Ka disa të dhëna paraprake që disa vaksina për koronavirusin mund të jenë në gjendje që ta reduktojnë transmetimin e virusit, edhe pse nuk...

Erdhën nga Britania dhe nuk qëndruan në karantinë, 9 qytetarë gjobiten nga 700 mijë lekë

Policia kufitare në Rinas njofton se ka ndëshkuar dhe 9 persona të tjerë, me masën administrative 700.000 lekë secili, për shkelje të vetëkarantinimit të...

Polici tërhoqi këmbëzën, Klodianin e vrau Qeveria

Nga Dritan Kaba Nëse policët me urdhëra politike, mbysin fëmijët dhe gratë në gaz helmues që të garantohet pushteti dhe karrigia e Dallkaukut kryeministër nëse policia...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -