- Advertisement -

TAG

kryeminister

Polici tërhoqi këmbëzën, Klodianin e vrau Qeveria

Nga Dritan Kaba Nëse policët me urdhëra politike, mbysin fëmijët dhe gratë në gaz helmues që të garantohet pushteti dhe karrigia e Dallkaukut kryeministër nëse policia...

Basha reagon ashpër ndaj Ramës: Ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë, po shkatërron shëndetin e njerëzve

Kreu i PD-së Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se Rama ka humbur çdo kontroll mbi pandeminë, dhe se në vendin...

Nuk është ai që duam, por ai që duhet!

Nga Çim Peka Vota dhe përgjegjësia politike, stabiliteti politik, efikasiteti qeverisës, cilësia rregullatore, sundimi i ligjit, kontrolli ndaj korrupsionit janë elementë vetëm të kriterit politik...

Edi Rama shfaq kompleksin e ereksionit: Sa më shumë e ngacmoni, aq më shumë rritet (film)

Është kryeministër, por shpesh nuk i fsheh pasionet e tij të dyshimta për artin gjenital. Prej ditësh reklamon një kërpudhë që ka rivendosur në...

Shans për kryeministër shqiptar në RMV? Podgorica: Pozita të barabarta me maqedonasit

Analisti Gëzim Podgorica në “Abc e mëngjesit” foli për situatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut. Ai u shpreh se Bashkimi Demokratik për Integrimin është konsumuar,...

Basketbollisti, inatin e ka me koalicionin!

Nga Bujar Kapexhiu Basketbollisti Inatin e ka direkt me koalicionin, Në zgjedhjet e ardhëshme do ia marrin racionin, Kjo e sëkëlldis, shpirtin ia lë bosh, Si në basketboll kur s'e bën dot...

Dita e fundit si kryeministër? Albin Kurti: Ndjehem shumë mirë… (Film)

Ndonëse sot mund të jetë dita e fundit e tij si kryeministër i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se po ndihet shumë mirë. Në një...

Zoti Kryeministër hiqe traun e Kalimashit!!!

Nga Bislim Ahmetaj Një nga masat lehtësuese të domosdoshme dhe të menjëhershme që duhet të marrë qeveria shqiptare qysh në ditën e parë të hapjes...

Rama prezanton planin e ri: Nga Tetori deri në Maj, çdo fundjavë…

Kryeministri Edi Rama deklaroi se edhe për dy fundjavat e ardhshme masat për qarkullimin e mjeteve dhe hapjen e bizneseve do të jenë të...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -