- Advertisement -

TAG

deutsche welle

“Trenat e fundit të Shqipërisë”, DW: Udhëtimi fillon e mbaron në Durrës

Transmetuesit publik ndërkombëtar gjerman Deutsche Welle ka realizuar së fundmi një dokumentar rreth asaj që ka mbetur nga hekurudha shqiptare. DW shkruan se rrjeti...

Virologu gjerman: Nga maskat nuk do të shpëtojmë lehtë

Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër...

Weber: Thaçi nuk ka synime të ndershme në dialog

Kur dhe si mund të rifillojë dialogu? Çfarë roli do të luajë administrata amerikane dhe BE-ja? Për DW flet eksperti gjerman për Ballkanin Perëndimor,...

A rrezikon të shpërbëhet BE nga kriza COVID-19?!

Për shkak të pandemisë dhe mungesës së solidaritetit BE-ja gjendet në një krizë të vërtetë dhe është në rrezik, thuhet shpesh në këto momente....

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës

Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar...

Macron dëshiron ta organizojë vetë, konferencën e donatorëve për Shqipërinë

Burime nga qeveria shqiptare i thanë sot Deutsche Welles se ende nuk është caktuar se ku do të zhvillohet konferenca. Nga Deutsche Welle Presidenti francez, Emmanuel...

DW: Pas tërmetit, para drejtësisë ata që abuzuan me ndërtimet

Përfundojnë opeacionet e kërkim – shpëtimit. Bilanci tragjik: 51 të vdekur, 41 të mbijetuar, mbi 900 të plagosur nga tërmeti i 26 nëntorit në...

Deputeti socialdemokrat gjerman për DW: Po-ja e Bundestagut ia lehtëson vendimin vendeve të tjera

Dy deputetë socialdemokratë gjermanë, Metin Hakverdi dhe Christian Petry vizitojnë Maqedoninë dhe Shqipërinë, pas vendimit të marrë nga parlamenti gjerman për hapjen e negociatave....

Deutsche Welle: Komisioni i Venecias “Meta tejkalim kompetencash, jo shkarkim”

Komisioni i Venecias dha opinionin e tij lidhur me anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Tani fati politik...

Presidenti Meta bën thirrje sërish: “Koha për të ndalur largimin e shqiptarëve”

Presidenti i Republikës Ilir Meta duke iu referuar statistikave për largimin e shtetasve shqiptarë drejt vendeve të Europës bën një apel të fortë. Kreu i...

Latest news

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra miliona euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

“Mezi i kemi blerë shtëpitë”/ Pronarët e pallatit në sherr, banorët në protestë te Bashkia e Tiranës

Banorët e pallatit në ndërtim, nga dy biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, të cilët kanë ndalur punimet pasi janë në proces gjyqësor, kërkojnë...

Situata pas motit të keq/ ARRSH: Ja segmentet ku ka bllokime rrugësh

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka raportuar lidhur me gjendjen e segmenteve rrugore në vend si pasojë e motit të keq, që ka sjellë vështirësi në...

Basha: Rama se ka mendjen tek njerëzit, por te pasurimi i tij me mafien

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se Rama dhe marionetat e tij...

Skandali me Ndraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...
- Advertisement -