- Advertisement -

TAG

deutsche welle

Si po e zgjedh Presidentja e re e KE, ekipin e saj me komisionerë?

Presidentja e ardhshme e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka përpara një detyrë të vështirë - zgjedhjen e komisionerëve të rinj të BE....

Deutsche Welle: Matteo Salvini, kryeministër i Italisë?!

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini la të dështojë koalicioni qeverisës për t'u bërë vetë kryeministër. Por duket se vendi po shkon drejt...

Deutsche Welle: Rinisin protestat “Rama ik”, asnjë incident dhune nga opozita

Në Tiranë opozita ka rifilluar në mbrëmjen e së hënës serinë e protestave kombëtare antiqeveritare, duke shënuar protestën e dhjetë që nga shkurti i...

Gazetari gjerman: Ja si do shtyhen zgjedhjet në Shqipëri….

Gazetari gjerman i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Matthias Rüb, tregon skenarin se si do të shtyhen zgjedhjet në Shqipëri me konsensus. Rub, i cili mbulon Shqipërinë,...

Përgjimet/Lleshaj: Nuk prishin imazhin e vendit, presim hetimet

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur për Deutsche Welle një ditë pas publikimit të përgjimeve të prokurorisë nga gazeta gjermane “Bild” . Lleshaj ka...

DW: Përse Shqipërisë mund t’i shtyhen sërish negociatat!

Në prag të publikimit të progres-raportit të BE-së po shtohen gjasat që vendimi për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të...

Gazetarja e DW: Gjermania mund të vendosë kushte shtesë për Shqipërinë

Në prag të publikimit të progres-raportit të Bashkimit Evropian, mes Partisë Socialdemokrate Gjermane dhe Unionit Kristiandemokrat e Kristiansocial në Bundestag po vihen re dallime...

Pas takimit me Merkel/ Rama fshin lajmet e hidhura për negociatat nga DW (Foto)

Pas lajmit të publikuar ditën e djeshme në "Deutsche Welle”, lidhur me Samitin e Berlinit ku Kryeministri Edi Rama doli nga takimi 30 minutësh...

Jörg Lüer: Në Shqipëri mungoi ndjekja penale për krimet e komunizmit

Polarizim, gjuhë denigruese në Shqipëri në debatin për përballjen me të shkuarën. “E dimë se kur viktimat rrëfejnë historitë e tyre stresohen shkaktarët e...

Raportuesi gjerman për krizën në Shqipëri: Qeveria mban përgjegjësi

Christian Schmidt tha: “Në të gjithë Ballkanin nuk gjen një territor të pastër etnikisht, prandaj nuk e kuptoj këtë idenë e shkëmbimit të territoreve...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -