- Advertisement -

TAG

deutsche welle

Sikur ta kishte mirë edhe me Gjermaninë…/ Berlini zyrtar Ramës: Para drejtësisë ata që blenë votat, protestoni!

Gjermania i kërkon prerë Edi Ramës të nxjerrë para drejtësisë blerësit e votave. Pas deklaratës së Berlinit zyrtar për “djegien e mandateve” nga deputetët...

Hilja e policisë dhe AKEP-it/ Ja përse u bllokuan telefonat në protestën e sotme

Urdhëri i policisë për AKEP-in mësohet që nuk ka patur fare të bëjë me rrezikun e një atentati terrorist, pasi as dhunë kishte, as...

Gjermania vë alarmin: Ndryshimi i kufinjve të ndalohet! Shqipëria mos të lejojë destabilitet në Ballkan

Gjermania: Marrëveshja Kosovë-Serbi duhet ta rrisë stabilitetin e rajonit. Shqipëria të vijojë reformat, opozita të miratojë Kodin Zgjedhor thotë për DW, ministri gjerman i...

Deutsche Welle: Shqipëria, “Kolumbia e Europës”

Para 15 vjetësh, 6 vende të Ballkanit morën bashkë me “premtimin e Selanikut” edhe perspektivën për një anëtarësim pa vonesa në BE. Por, viti që...

“Ku do të punoj”, Deutsche Welle: E ardhmja shqetësimi kryesor i studentëve

Mijëra studentë para kryeministrisë në Tiranë kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave të tyre për arsimin. Ata nuk janë për dialog, pasi nuk kanë besim...

DW: Komandot shqiptarë të kthyer nga misionet, të përfshirë në 26 krime (film)

“Ish-ushtarakë shqiptarë të kthyer nga misionet paraqesin shenja posttraumatike”. Kështu thuhet sot në një kronikë të Deutsche Welle. Sipas medias gjermane, vitet e fundit ka pasur raste...

Ja cili është politikani nazist grek që u evidentua nga Deutsche Welle

Nga Arben Llalla Aleksandros Kosmas është me profesion piktor dhe i angazhuar në politikë, si fillim me partinë LAOS të Jorgos Karaxhaferis, ku kandidoi për...

Cili ishte greku që vrau hebrenjtë në Selanik dhe u shpall hero?

Shqiptarët e Çamërisë u masakruan dhe u dëbuan, vetëm pse ishin shqiptarë. Në ditët në vazhdim do sjellim historinë e një grekut bashkëpuntor i...

Deputeti gjerman: Qeveria shqiptare na e propozoi vetë që të merrte refugjatët në Shqipëri

Në një intervistë të dhënë për Deutsche Welle në Johann Wadephul, deputet i CDU-së ka thënë: “…mendoj se qeveria shqiptare ofertën e ka serioze...

“Deutsche Welle”: Socialistët gjermanë i kërkuan Ramës, “kokën” e Saimir Tahirit

Vizita e parë e kryeministrit shqiptar menjëherë pas rekomandimit të Komisionit të BE-së për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit ishte në Berlin. Ai u...

Latest news

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...
- Advertisement -