- Advertisement -

TAG

deputeti Lefter Maliqi

Maliqi: Parlamenti mblidhet për interesat e shumicës, jo të popullit

Deputeti Lefter Maliqi deklaroi se maxhoranca e ka mendjen të vjedhë, edhe në kohë pandemie. Duke folur në parlament, Maliqi theksoi se parlamenti i Shqipërisë...

“Beu i Surrelit do ketë fundin e miut”, deputeti shpërthen ndaj Ramës: Shqiptarët të presin nëntorin e tretë

Deputeti Lefter Maliqi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shpërthyer në akuza ndaj kryeministrit të vendit Edi Rama, pasi e akuzon për keqmenaxhimin...

Maliqi: Dëgjoni ekspertët, mos dëgjoni këtë kryeministër që bën rolin e mjekut

Deputeti Lefter Maliqi akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po jep show në kohën kur vendi po përballet me pandeminë e Covid-19. Maliqi tha se kjo...

Deputeti bën thirrjen e fortë: Bashkohemi me opozitën për të larguar Edi Ramën

Deputeti Lefter Maliqi i është bashkuar idesë së Presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me shpërndarjen e parlamentit duke e cilësuar si një...

“Debati i Ramës me gazetarët”/ Maliqi: Testi i drogës domosdoshmëri për qeveritarët

Deputeti Lefter Maliqi ka deklaruar se testi i drogës është një domosdoshmëri për qeveritarët, deputetët e kryebashkiakët. Maliqi ka postuar në rrjet një video ku...

“Si nuk u shembën muret këtu, po nuk bie…”, shpërthen Lefter Maliqi: Rama duhet të japë dorëheqje

Deputeti i opozitës së re Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë "Rama" në lidhje me tërmetin e 26 nëntorit, që mori 51...

Maliqi paralajmëron Ramën: Thirri mendjes, s’do i gëzosh 61 bashkitë

Deputeti Lefter Maliqi ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se nuk do t’i gëzojë 61 bashkitë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, deputeti Maliqi shkruan se vetëm...

Maliqi: Kush është drejtori që nuk pyet as për ministren

Deputeti Lefter Maliqi ka paraqitur një tablo të errët për situatën në burgjet shqiptare dhe elitën drejtuese të tyre të cilët i lidh me...

Lefter Maliqi: 30 Qershori ditë e dështimit të instalimit të diktaturës

Deputeti Lefter Maliqi përmes një positimi në  facebook e ka quajtur votimin e së dielës një turp pasi vetëm 10% e shqiptarëve votuan. “Mirënjohje socialistëve...

Lefter Maliqi: Mbahu kalorës, se i duhesh Rilindjes dhe jo PS

Pasi mori pjesë në protestën e 9-të kombëtare në 21 qershor, deputeti Lefter Maliqi sot ka bërë ironi me kryeministrin Edi Rama. "Mbahu Kalorës se...

Latest news

KAOS në Francë, mijëra qytetarë largohen nga Parisi përpara mbylljes së dytë, boshatisen supermarketet

Mijëra kryeqytetas janë larguar nga Parisi përpara fillimit të bllokimit të dytë i cili do të nisë në mesnatë. Fotot të cilat kanë bërë xhiron...

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...
- Advertisement -