Lefter Maliqi: 30 Qershori ditë e dështimit të instalimit të diktaturës

Duhet të lëçisni

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...

Deputeti Lefter Maliqi përmes një positimi në  facebook e ka quajtur votimin e së dielës një turp pasi vetëm 10% e shqiptarëve votuan.

“Mirënjohje socialistëve të ndershëm, demokrateve, lsi-se, çamëve, minoriteteve etj pra gjithe shqiptarëve që i lanë dje kalorësit të rilindjes në dorë tepsinë, timonin, filxhanin. Rama ik, largohu, hapi rrugë zgjedhjeve demokratike të lira të parakohshme”, shkruan ai.

Postimi i plotë 

Turp 10% e shqiptarëve votuan, dështim total i Rilindjes krimit. 30 Qershori ditë dështimi i instalimit të diktaturës dhe 1 Korriku ditë e bardhë per shqiptaret dhe të ardhmen në BE. Ju siguroj që po të vëzhgohezhin e monitoroheshin votat nga Opozita 5% dalin të pavlefshme dhe 5% u mbushen vetë plus shantazhimit të administrates për votime.

Sms -të me posht flasin vet për manipulimet, kërcënimet, shantazhimet, pavlefshmëritë. Sqaroj se në një sms ka qenë bashkëshortja e dajës së deputetes dhe jo hallua. Mirënjohje socialistëve të ndershëm, demokrateve, lsi-se, çamëve, minoriteteve etj pra gjithe shqiptarëve që i lanë dje kalorësit të rilindjes në dorë tepsinë, timonin, filxhanin. Rama ik, largohu, hapi rrugë zgjedhjeve demokratike të lira të parakohshme. Shqiperia si Europa.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...

Kisha dhe shtëpi të shkatërruara, çfarë la pas tërmeti në Greqi

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter në zonën e Larisas në Greqi ka shkaktuar dëme të shumta pranë epiqendrës, e cila ishte vetëm...