- Advertisement -

TAG

zgjedhjet lokale

Dekriminalizimi, Biberaj: Zgjedhjet lokale do të përsëriten në të gjitha bashkitë

Aleksandër Biberaj, ish-deputeti i PD-së shpreh shqetësimin se që nga viti 2017, socialistët qeverisin të vetëm dhe sidomos që nga 2019-ës, që i kanë...

Dekretet për zgjedhjet/ Presidenti i kthen përgjigje Kuvendit: Keni shkelur Kushtetutën

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka kthyer përgjigje letrës së Kuvendit të Shqipërisë në lidhje me dekretet e Presidentit për zgjedhjet lokale. Në letrën...

Euractiv: Zgjedhjet lokale të dështuara, Shqipëria e paaftë të plotësojë kriteret për në BE

Zgjedhjet e fundit lokale në Shqipëri kanë dëmtuar më tej shanset që vendi të përparojë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE. Që...

Demokracia njëpartiake dhe thonjzinjtë e Shqipërisë

Nga Neritan Alibali                         Shqipëria votoi më 30 qershor. 500 mijë qytetarë sipas Opozitës, apo 800 mijë, sipas Maxhorancës morën pjesë në votime. Basha...

“Zgjedhje pa mundësi zgjedhjeje në Shqipëri”, DW: Ja si e komentojnë mediat gjermane 30 qershorin

Media të ndryshme gjermane i kanë kushtuar vëmendje zgjedhjeve të zhvilluara të dielën më 30 qershor në Shqipëri. Gazeta gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung zgjedhjeve të...

Lefter Maliqi: 30 Qershori ditë e dështimit të instalimit të diktaturës

Deputeti Lefter Maliqi përmes një positimi në  facebook e ka quajtur votimin e së dielës një turp pasi vetëm 10% e shqiptarëve votuan. “Mirënjohje socialistëve...

30 Qershori përcakton edhe të ardhmen e OSBE-ODIHR

Nga Neritan Alibali Shumë qytetarë shqiptarë, të majtë dhe të djathtë, sipas këndvështirimeve të tyre politike, mendojnë se “zgjedhjet” e 30 qershorit, do të përcaktojë...

8 Arsyet pse 13 Tetori duhet të jetë data e gjithëpranuar për Zgjedhjet Lokale!

Nga Kristian Kina 1. Sigurohet zhvillimi i një palë zgjedhjeve demokratike dhe ekzistenca e pluripartitizmit, tiparin kyc që e bën një shtet të quhet "...

KiE: Zgjedhjet në Shqipëri do monitorohen nga OSBE/ODIHR

Pas njoftimit të parë Këshilli i Europës ka reaguar sërish në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri. Në një deklaratë të zëdhënësit të KiE-së thuhet se...

Braçe- opozitarëve: 7 vite burg nëse pengoni zgjedhësit të votojnë

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe i ka bër një apel për kundërshtarët politikë, të cilët kanë vendosur të mos marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit. Përmes...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -