- Advertisement -

TAG

30 qershori

Denar Biba: Zgjedhjet e 30 qershorit nuk ishin demokratike, pa njerëzit e Trump nuk do njiheshin kurrë

Zgjedhjet në SHBA kanë sjellë në ngarkesë politike interesante në Tiranë. Pothuajse të gjithë njerëzit që merren me politikë kanë bërë tifo, mbajtur qëndrime,...

Basha: Unë besoj te forca dhe potenciali i Shqipërisë

Ditët e fundit, diçka ka ndryshuar te komunikimi i Lulzim Bashës. Një spot i publikuar në faqen e tij në Facebook, ngjante si një...

Zëri i Amerikës: Venecia ndryshon qëndrim, Meta nuk tejkaloi kompetencat

Komisioni i Venecias publikoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me interpretimin e vendimit të presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si...

Zëri i Amerikës/ Komisioni i Venecias: Nuk janë kushtet për shkarkimin e Metës

Komisioni i Venecias miratoi sot opinionin përfundimtar lidhur me vendimin e Presidentit Ilir Meta për të anulluar 30 qershorin si datë të zgjedhjeve. Në...

Raporti i Venecias, Meta: Zero shkelje të Kushtetutës

Në Shqipëri, një ditë pas publikimit të projekt-opinionit të Komisionit të Venecias, sipas të cilit Presidenti Ilir Meta ka tejkaluar kompetencat duke shtyrë datën...

30 qershori/ PD publikon provat e reja: Fletët e votimit janë plotësuar në grup (Foto)

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka publikuar sot prova, që sipas saj, tregojnë si u manipulua procesi i votimit të 30 qershorit nga mazhoranca. Nga selia...

Dekriminalizimi si kastrimi kimik i Rilindjes

Nga Gentian Gaba  Duket se nuk ka paqe për Rilindjen pas 30 qershorit. Nuk mjaftoi pjesëmarrja e ulët në votime, apo fakti që parti e dytë,...

Raporti i OSBE-ODIHR, PDIU: Tërmet që shkatërroi çdo institucion kundër demokracisë

Pas publikimit të raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR mbi zgjedhjet e 30 qershorit ka reaguar edhe Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Në një deklaratë për media,...

Raporti i OSBE/ODHIR, Basha: 30 qershori, krim i mirëfilltë për t’u hetuar! (film)

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se raporti i OSBE/ODIHR i publikuar këtë të mërkurë, e ka rrëzuar “farsën e 30 qershorit” në çdo aspekt. Në një...

Raporti i OSBE/ODHIR për zgjedhjet, Vasili: 30 qershori ra

Pas publikimit të raportit të OSBE/ODHIR se në zgjedhjet e 30 qershorit pati ndikime partiake tek votuesit, ka reaguar nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili. Përmes...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -