- Advertisement -

TAG

opozita

Sondazhi: Opozita thellon avantazhin përballë Ramës, PD rritje, PS rënie

Kur kanë mbetur vetëm dy javë nga zgjedhjet e 25 prillit, të dhënat e rezultatit të katërt kombëtar të Antonio Notos dhe RTV Ora...

Ironia e Ramës me personazhet e opozitës, Mesila Doda: Zoti i ruajt mend e kokës! Vota s’do preket! (film)

“Tenton që me anë të këtij anatemimi të figurave të opozitë të mund të konsolidojë edhe njëherë kampin e tij”. Kështu ka thënë kandidatja për...

Paralajmëron Majko: Iki nga politika nëse nuk rizgjidhem deputet (film)

Ish ministër i Mbrojtjes, tanimë Ministër i Shtetit për Diasporën, për herë të parë pas 30 vitesh pjesë e Partisë Socialiste rizgjedhja për të...

“PDIU merr 5 mandate”, Idrizi: Jemi bërë bashkë që të largojmë Ramën, të keqen më të madhe

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi foli sot mbi përfshirjen e tij në listat e PD dhe renditjen në vendin e nëntë në listën e...

Pse nuk i bie Opozitës?!

Nga Elona Caslli Duke qenë se jam vënë shumë herë përballë kësaj pyetjeje nga individë brenda dhe veçanërisht nga individë që jetojnë jashtë vendit, po...

Një telendar me pushtet për mandatin e tretë

Nga Enton Abilekaj  Pas dy mandatesh Kryeministër dhe 3 mandatesh si kryetar bashkie, pas 2 mandatesh varfërimi dhe 3 mandatesh betonizimi, Edi Rama nuk është...

“Rilindësit” e rrugaçërisë politike!

Nga Kim Mehmeti Çdo gjë është e qartë: me listat e "gjysheve" dhe "kukullave" të reja për deputete, Piktori donë ta mbulojë fytyrën e shëmtuar...

Opozita maqedonase mbledh firma kundër regjistrimit të popullsisë

Partia VMRO-DPMNE ka nisur të shtunën mbledhjen e nënshkrimeve për shtyrjen e regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut, të paraparë për muajin prill. Opozita...

Rama: Nuk kam bërë asnjë sherr me përfaqësues të BE, turp i madh për ata që mbrojnë unionin nga unë!

Kryeministri Edi Rama foli në lidhje me kritikat që ka bërë në drejtim të BE-së, duke thënë se Bashkimi Europian duhet të kishte shpërndarë...

Basha: Opozita me një koalicion në zgjedhje, unë jam kandidat për kryeministër

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka konfirmuar mbrëmjen e sotme se opozita e bashkuar do të ketë një kandidat për kryeministër dhe është...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -