- Advertisement -

TAG

“Votimet e 30 qershorit”

Dorëzohet kërkesa/ Mandati i Kajmakut në dorën e anëtarëve të PS-së në KQZ

Prokuroria e Përgjithshme bëri publike dje faktin se kandidati i Edi Ramës në Vorë, Agim Kajmaku është i njëjti person me Jorgo Toton, i...

Basha: Shqetësim i Presidentit zgjidhja e Krizës

“Ne nuk mund të biem dakord me shumë prej pikëpamjeve të presidentit për sa i përket ngjarjeve dhe si janë zhvilluar këto ngjarje. Por...

PD: Kajmaku i dënuar për vepra të rënda, Rama e di

Partia Demokratike ka vijuar me akuzat e forta ndaj kryebashkiakëve të Edi Ramës, të dalë nga votimet e 30 qershorit. Në një dalje për media,...

Gjykata i refuzoi mandatin, Sako: Do ta apelojë në shkallën e dytë të gjyqësorit

Gjykata e Durrësit ka vendosur të mos i japë mandatin kandidates socialiste, Valbona Sako, e cila fitoi në votimet e 30 qershorit. Arsyeja e këtij...

“Krim elektoral më 30 qershor” Ademi: Dorëzova provat në Prokurori

Kryetarja e Bashkisë në Shkodër, Voltana Ademi njofton se ka depozituar në Prokurori kallëzimin penal për krimet elektorale të kryera sipas saj te votimet...

Rama sfidon opozitën: Nuk fitoni as në 2021

Në seancën plenare ku pritet të ngrihet komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama e ndali vëmendjen tek votimet e...

Posti i Kryebashkiakes/ Voltana Ademi: Akoma herët për ta diskutuar këtë (Film)

Nga selia blu, ku Voltana Ademi dhe kryebashkiakët e tjerë ishin në takim me kreun e PD Lulzim Bashën tha se është ende herë...

“Votimet e 30 qershorit”, Presidenti Meta konferencë për shtyp në orën 11:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka njoftuar një konferencë për shtyp në orën 11:00. Në njoftimin e Presidencës thuhet se Presidenti Meta do të japë...

Lefter Maliqi: 30 Qershori ditë e dështimit të instalimit të diktaturës

Deputeti Lefter Maliqi përmes një positimi në  facebook e ka quajtur votimin e së dielës një turp pasi vetëm 10% e shqiptarëve votuan. “Mirënjohje socialistëve...

Unë bona hajgare, o klloun!

Nga Berat Buzhala Unë vec hajgare bona atë dite, ky është çu ka shku me votu i veshun në këtë far feje. Hallall të koftë bir,...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -