Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata i refuzoi mandatin, Sako: Do ta apelojë në shkallën e dytë të gjyqësorit

Nga Klodiana 0

Gjykata e Durrësit ka vendosur të mos i japë mandatin kandidates socialiste, Valbona Sako, e cila fitoi në votimet e 30 qershorit.

Arsyeja e këtij refuzimi është bërë mosregjistrimi në kohë i Bindjes Demokratike që mori pjesë në zgjedhje.

Në një prononcim për Tema TV menjëherë pasi vendimi u bë publik, Sako tha se do të apelojë në shkallën e dytë të gjyqësorit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej