Maliqi paralajmëron Ramën: Thirri mendjes, s’do i gëzosh 61 bashkitë

Duhet të lëçisni

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...

Deputeti Lefter Maliqi ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se nuk do t’i gëzojë 61 bashkitë.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, deputeti Maliqi shkruan se vetëm largimi i Ramës e pastron Shqipërinë nga ndotjet, krimi, drogë e korrupsioni, teksa komenton aksionin e bashkive për pastrimin e plehrave.

Mesazhi i Maliqit:

Vetëm largimi i Ramës pastron Shqipërin nga ndotjet, krimi, droga, korrupsioni etj👎 Rama poston foto nga pastrimi i plehrave të qyteteve në bashkitë moniste. Thirri mëndjes nuk pijnë ujë hipokrizit,ligësit e tua. Pastro veten nga krimi, korrupsioni, pabesitë, mosmirënjohjet. Pastro nga kriminelët qeverin, parlamentin, drejtuesit e administratës, kryebashkiakët etj.

Deliri, euforia, arroganca, pushteti të ka marr mëndjen. Harroje se do i gëzosh 61 Bashkitë, mos u fry kot se e di që opozitën sdo që ta kesh, e di që do Diktaturën e dimë që do vetëm Rilindjen por nuk do ja harrish dot ta shuash opozitën e bashkuar,mgjse po investon për përçarje për panik për reklama e himazh të keq për opozitën duke investuar të krijosh partiçka të reja brenda opozitës. Dardha e ka bishtin prapa,ligësive,prapaskenave të tua do ju vij fundi.

Vazhdo kalorës prit koka brenda Ps, plaçkite e vidhe vendin, ironizo, qesh ditën se natën e di që stë zë gjumi. Të janë mbledhur të gjithë të këqijat bashkë po të mbushet kupa plot. Shpejt do të zbrazet dhe do ikësh me turp si asnjë tjetër nga poitika dhe nga kjo botë. Do ikësh me turp jo vetëm nga robi por dhe nga zoti. E di që sbeson dhe mirë bënë se kur ta pesosh do thuash ku e kam ertv e famshme ,po mamicen,tao taon,ciu ciun etj etj.Shumë ëndrra sheh natën por do i shohësh reale ditën, dhe dita do të duket natë.

Çdo gjë shpejt do të errësohet. Historia do flas ,na ishte njëherë një kalorës i gjatë,udhëhoqi rilindjen plot me drog,mafie,krim,korrupsion,vrasje,grabitje,intriga e pabesi por siç ishte ashtu e pësoj nga robi dhe zoti.Ske parë gjë akoma ,e gërreve tepsinë,po të prishet timoni,spo sheh më filxhan ,e harrove Romeon dhe Xhuljeten,se të kanë dal shumë kriminel kryebashkiak,deputet,drejtues institucionesh,të kanë dal shumë përgjime nga ndeërkombtarët,po e mban shtetin më të fort dhe banda në veri e jug,i kapë të gjitha institucionet.

Prokurorin po e përdor sipas qejfit po zvarrit hetimet po i delegon tek prokuroret besnik të Rilindjes,policinë po e versul mbi opozitën dhe popullin ,shantazhe,gjoba ,kërcënime etj dhe jo për rend e siguri se çdo dite vrasje,kanosje,vjedhje,aksidente.Parlamentin e kapë të gjithe votojnë siç do ti dhe tao tao, pervec 5-6 deputeteve,median po e komandon,pushtetin lokal e zaptove me votime moniste,popullin e varferove,oligarket i pasurove,kudo rritje cmimesh,rritje taksash,gjoba etj.Kalorës ku do i çosh gjithë atë pasuri të popullit? 2 m vend ke edhe ti edhe une edhe i varfri. Boll me me show e statuse sikur punon e të dhimbset vendi,do ikësh me turp.Suksese në jetë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...

Kisha dhe shtëpi të shkatërruara, çfarë la pas tërmeti në Greqi

Tërmeti me magnitudë 5.9 të shkallër Rihter në zonën e Larisas në Greqi ka shkaktuar dëme të shumta pranë epiqendrës, e cila ishte vetëm...