Maliqi: Dëgjoni ekspertët, mos dëgjoni këtë kryeministër që bën rolin e mjekut

Duhet të lëçisni

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Deputeti Lefter Maliqi akuzoi Kryeministrin Edi Rama se po jep show në kohën kur vendi po përballet me pandeminë e Covid-19.

Maliqi tha se kjo nuk është një luftë, sikundër e trajton Edi Rama, por një sfidë që do e kalojmë, sikundër shumë sfida të tjera që ka kaluar njerëzimi.

“Na del Kryeministri dhe na flet për luftë, hedh në rrjetet sociale madje edhe thirrje ruajuni nga bombat. Po nga cilat bomba? Me kë jemi në luftë, me kë po luftojmë? Kjo është një sfidë. Dëgjoni ekspertët e fushës dhe jo një kryeministër që del dhe flet për bomba, që na nxjerr ushtrinë në rrugë dhe harxhon mijëra litra karburant. Ato para që harxhon për makinat e ushtrisë që e ke nxjerrë nga kazermat, çoja njerëzve në nevojë. Dilni dhe me qese ndihmash dhe thoni kemi ndihmuar aq e kaq. Po e a dini ju që aq ushqime sa shpërndani nuk mjaftojnë as për dy ditë. Hiqni maskat, mos kini frikë. Dëgjoni OBSH, dëgjoni ekspertët dhe mos dëgjoni këtë Kryeministër që del bën edhe rolin e mjekut”, tha Maliqi nga foltorja e Kuvendit, duke i kërkuar deputetëve që të mos kenë frikë dhe të heqin maskat.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...