- Advertisement -

TAG

bukë

Grida Duma: E marr bukën me vete në punë

Deputeten e PD-së, Grida Duma jemi mësuar ta shohim shpesh të përfshirë në debate politike me intensitet të lartë, kryesisht për çështjet sociale dhe...

A ngopemi me bukë?

Nga Bjorn Kamberi Ditëve të fundit vërehet një ngarthim i diskursit publik përqark një varieteje tematikash me rëndësi të qënësishme për trajektoren e vendit,...

Infermieri i varfër i urgjencës në Tiranë, që ha bukë e djathë

Nga Agim Xhafka Pranë urgjencës së Tiranës ndodhet një bulmetore. U futa sot atje për të blerë qumësht, kos, gjalpë, djathë e salçiçe. Para...

Rinia është majaja që ngre brumin, bën bukën dhe mbrun moralin e popujve

Nga Isuf Luzaj Rinia është majaja që ngre brumin, bën bukën dhe mbrun moralin e popujve. Çdo brez, çdo...

Shqiptarët rrinë më mirë pa bukë, se sa pa televizor…

Nga Kujtim Xhaja E hënë… mëngjes…në punë... Heshtjen papritur e thyen një mesazh i nënës sime në celular… Ajo ish shqetësuar së tepërmi kur kish ndezur televizorin...

Bukë me miell misri dhe qumësht, receta unike

Kjo recetë e veçantë është perfekte për stinën e verës. E lehtë, e shkrifët dhe plot shije, kjo bukë mund të jetë shoqëruesja ideale e...

Në plazh me bukë me vete, frika nga siguria ushqimore

Në plazhet buzë Adriatikut, pushuesit i janë kthyer “bukës me vete”. Kjo është një zgjedhje jo thjesht për të ulur kostot, por mbi të...

“Adopto një pushtetar”

Nga Endri Shabani Jam vërtet i shqetësuar që kryeministri, ministrat, kryetari i bashkisë dhe deputetët deklarojnë të ardhura minimale në llogari bankare. Madje një pjesë e...

Rritet çmimi i bukës, një byrek s’kushton më 30 lekë

Prej disa ditësh një byrek në qytetin e Elbasanit nuk kushton më 30 lekë. Furrat e bukës dhe byrektoret kanë rritur me 10 lekë...

Berat, njerëzit mbajnë radhë për të blerë bukë me gjysmë çmimi

Rikthehet radha e bukës? Gazetari Namir Lapardhaja ka postuar një nga Berati ku thotë se njerëzit po mbajnë radhë për të blerë bukë të...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -