- Advertisement -

TAG

bukë

Mjerimi/ Njerëzit në radhë për të blerë më lirë bukën bajate

Nga Namir Lapardhaja Qeveria fluturon në 3D, njerëzit zhyten në mjerim. Kjo foto dëshmon kontrastin e thellë mes propagandës fluturuese në 3D të qeverisë dhe jetës...

Edver: Patatja është edhe bukë, edhe gjellë

Citate të vyera nga Rilindasi.

Papunësia e ngordh shoqërinë më shumë se virusi. Po deshe vetëm bukë, do hash vetëm m…

Nga Dritan Shano Papunësia e vdes shoqërinë më shumë se çdo virus, pavarësisht fantazisë apokaliptike të infeksionistëve, virologëve dhe epidemiologëve. Çdo ditë që kalon po bëhet...

Edmondi dhe Sandra, fytyra njerëzore e bamirësisë, përballë por*o varfërisë së kryebashkiakëve shqiptarë

Nga Dritan Kaba Mbremë në emisionin e orës 17.30 “Pomeriggio 5” në Canale 5, emision i drejtuar nga Barbara D’urso, një pjesë e veçantë e...

I izolove dhe mirë bëre, por kush u jep bukë të varfërve?

Edi Rama nuk ka rreshtur së dërguari mesazhe, lajmërime masash të rrepta nga shtëpia e tij shumë e përfolur e Surrelit. Kryeministri shfaqet besimplotë dhe...

Dëshpërimi/ I moshuari në lot: S’dua as bukë, as lekë… po tallen me ne, kam 5 ditë pa gjumë… (film)

Kërkojnë ndihmë të dëshpëruar të mbijetuarit e Durrësit, por askush nuk i gjendet pranë, jo më Edi Rama që ka kohë për qyfyre. Mes lotëve...

I ndershëm në Shqipëri… (reportazh për policët për bukë goje)

Nga Anila Hoxha Në brendësi të Institutit Bujqësor, në ish konviktet e rrënuara dhe me kushte aspak njerëzore mes disa familjeve që mbijetojnë, janë strehuar...

Banorja e Astirit: Djalin ma keqtrajtoi policia, pa bukë e ujë në burg (film)

Banrorja e Astirit, Lindita Protoduari, mamaja e të burgosurit Dorjan Protoduari e ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora ka deklaruar se djalin...

Kryemadhi: Vuajmë ende për bukën e gojës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë një takimi me mbështetës te LSI në Shkodër, akuzoi kryeminsitrin Edi Rama se po mban peng vendin dhe se është...

Dy kombe brenda një Kombi

Nga Elona Caslli Kush ka lindur përpara viteve 90-të me siguri i mban mend dyqanet, ku shitej buka askohe. Ngjanin shumë me njëri-tjetrin. Një banak...

Latest news

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...
- Advertisement -