Fiks si në restorant! Kjo është receta e supës së brokolit të shërbyer në bukë

0
354

E lehtë dhe shumë e shëndetshme. Supa me brokoli është receta më e mirë për të mbajtur trupin në formë dhe mendjen e mprehtë. Kjo supë është një alternativë shumë e mirë për të ngrohur organizmin dhe për të mposhtur virozat e stinës.

Më poshtë do të gjeni recetën e shijshme të supës me brokoli të shërbyer në bukë, e cila përgatitet lehtë në shtëpi dhe është ideale për vaktin e drekës por edhe të darkës.

1.Në fillim pastroni brokolin dhe pataten. I prisni ato në copa të vogla.

2.Vendosini për të zierë për rreth 15 minuta, më pas i kaloni në blender derisa të marin formën e një pureje.

3.Masën e krijuar e kaloni në një tigan, në zjarr mesatar.

4.Sipër i shtoni një lugë gjelle vaj ulliri, kripë, piper dhe i trazoni mirë. Pas 5 minutash i shtoni panën.

5.Merrni një bukë të rrumbullakët hiqni pjesën e sipërme dhe pjesën e tulit brenda.

6.Shtoni një garuzhde nga supa me brokoli që përgatitëm.

7.Sipër i vendosni një gjethe majdanoz dhe e keni gati ta servirni.