- Advertisement -

TAG

bukë

Buka do të kushtojë më shtrenjtë, OSHEE nuk tërhiqet nga çmimi i lartë i energjisë

Prodhuesit e bukës lajmëruan rritjen e çmimit sepse energjia elektrike për ta ishte e shtrenjtë.  “Furrat e bukës, që përveç bukës masive, e cila duhet...

Kur 14-vjeçarët shqiptarë vraponin maleve të Greqisë…në kërkim të jetës, duke i ikur vdekjes

Nga Alma Nikolli “Vrapoja nëpër mal se mos iknin të tjerët dhe mbetesha vetëm. Disa orë në këmbë dhe ja ku shkelëm tokën greke. Një...

Bukë vetëm për gjermanët, Merkel reagon ndaj përjashtimit të emigrantëve

Debati që ndezi në Gjermani vendimi i një banke të rëndësishme ushqimi për t’i ndaluar të huajve vaktet falas, nuk e ka lënë indiferente...

Një “Jo” utopike në Shqipërinë, ku ndjenjat shiten për bukë e për pare

Nga Elsa Vorfi Një “Jo” utopike në jetën në të cilën ndjenjat shiten për bukë e për pare. “Njeriu ka dinjitet, ka personalitet, unë kam menduar...

Ndihma sociale si puna e qylit dhe të varfërit që nuk ngopen me bukë

Nga Kujtim Xhaja E diel...mëngjes i ftohtë... Dal i përgjumur nga dera...me përtesë bëj të zbres shkallët e pallatit... Rrugën ma pret komshiu përkrah... E përshëndes, i them...

Në kasollen shtëpi, tre femra në skamje, pa bukë e ilaçe (Film)

Në një kasolle në fshatin Lifaj të njësisë administrative Krutje në Lushnje jeton një nënë me dy vajza të sëmura. Streha e tyre është në...

Në shtëpinë tunel “mbi” Shkodër, pa banesë, pa bukë e ujë, në varfëri ekstreme

Vetëm 5 km larg nga qendra e qytetit të Shkodrës, rrëzë malit të Taraboshit, një nënë me tre fëmijë, prej 10 vitesh që kur...

Zbulohet debati mes Valbona Memës dhe Artjola Toskës: Nuk të lejoj të më heqësh bukën e gojës

Në një intervistë për emisionin “Një kat më lart” këngëtarja Valbona Mema ka rrëfyer disa të pa thëna për jetën e saj. Në këtë...

Miell i dobët në treg, çfarë dëmesh shkakton në organizëm

Është pjesë e bukës sonë të përditshme por a është i shëndetshëm apo jo për shëndetin? Mielli është përbërësi kryesor i bukës, produkti kryesor që...

S’duam të hapen negociatat me BE…Duam të na hapet rruga që të marrim bukën!

Përshëndetje nga Lura. Ne nuk duam të hapen negociatat me BE...Duam të na hapet rruga që të shkojmë të marrim bukën! https://www.facebook.com/Lolita16112015/photos/a.1496803790621051.1073741828.1496781900623240/1780275548940539/?type=3&theater

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -