- Advertisement -

TAG

bukë

O veteran me bukë me vete

Nga Ilir Levonja Kultura jonë masone karshi Enverit është bërë e modës tashmë. Ca me të qeshur e ca me bindje, ja futëm vetes. Kështu që...

Ç’i hyn në punë liria politike atij që nuk ka bukë?

Nga Giovanni Sartori  Në fillimet e Revolucionit Francez Marati i shkruante Dëmulenit: "Ç'i hyn në punë liria politike atij që nuk ka bukë? Ajo u shërben...

Mos na bëftë mirë buka që marrim nga klikime të gjakosurish…

Nga Alma Nikolli Para pak javësh im vëlla u përfshi në një aksident me makinë, së bashku me 3 djem të tjerë. Të gjithë familjarë...

Çudia, 31-vjeçari në arrest shtëpie: S’ka kush të më blejë bukë

Çuditë nuk kanë të sosur! Një 31-vjeçar nga Pogradeci është lënë në arrest shtëpie nga gjykata. Deri këtu nuk ka asgjë të çuditshme, por...

Bukë për të varfërit

Dominic Falcone, pronar i një minimarketi në Pesaro, është bërë protagonist i një nisme të lavdërueshme dhe të suksesshme. Tregtari ka vendosur të lërë...

Politika si patate komuniste, është edhe bukë, edhe gjellë

Nga Lorenc Vangjeli Dy oficerë të lartë të policisë janë arrestuar nën dyshimet e përfshirjes së tyre në episode të ndryshme kriminale. Kryesisht ato të...

Donald Trump fiton zgjedhjet

Tashmë zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara janë një formalitet, sepse Donald Trump kandidati republikan ka fituar zemrën e një personazhi determinant në jetë...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -