- Advertisement -

TAG

Bujar Kapexhiu

Kapexhiu në krah të Metës: Në një sallë të mbyllur thuren intriga

Regjisori, skenaristi, karikaturist dhe aktori i njohur shqiptar Bujar Kapexhiu është pjesë e aktivitetit kulturor në Presidencë me Ansamblin Folklorik të Dibrës, nga ku...

Din me ba si tan kafshët, vetëm si njeri nuk din me ba

Nga Bujar Kapexhiu Isha regjisor në Estradën e shtetit. Në zyrë hyn miku im Shtjefën Palushi, karikaturisti i njohur Tefa i shoqëruar nga një person...

Zoti Diell – Edi Rama e vendos kush vaksinohet dhe kush jo

Karikatura është realizuar nga mjeshtri Bujar Kapexhiu. Marrë nga Gazeta Mapo.

Rama, një hap larg prishjes së zgjedhjeve

Nga Armand Maho Futja e sherrnajës mes kandidatëve, elektoratit dhe vetë partive të opozitës, përdorimi i votuesit të rreshtit për të dalë forcë e parë,...

Basketbollisti, inatin e ka me koalicionin!

Nga Bujar Kapexhiu Basketbollisti Inatin e ka direkt me koalicionin, Në zgjedhjet e ardhëshme do ia marrin racionin, Kjo e sëkëlldis, shpirtin ia lë bosh, Si në basketboll kur s'e bën dot...

S’më ndahet trishtimi, për sulmin mbi Teatër

Nga Bujar Kapexhiu S'më hiqet nga mendja, s'më ndahet trishtimi, për sulmin mbi Teatër, banditë në befasi, Mëngjes në të gdhirë, pa zbardhur agimi, Muret i rrënuan, një tmerr batërdi. Akoma vazhdojnë, plane të kurdisin, Aleancën ta...

Teatër ndërtuan baballarët, me thonj e dhëmbë hekuri…

Nga Bujar Kapexhiu Të bukur, të thjeshtë, Teatër ndërtuan baballarët, Me thonj e dhëmbë hekuri, bijtë e shqyen, barbarët. Goditën mendjen, rrënuan shpirtin dhe historinë, Me paratë e vjedhura për të ngopur babëzinë! Në...

Aty ku hyn presioni, paraja, ndodh hataja!!

Poezi nga Bujar Kapexhiu Më vjen keq për miqtë e mi të kahershëm, Yje të skenës, seriozë e të ndershëm, Në këtë çast jam i befasuar, kaq i tronditur, TEATRIN, shtëpinë...

Mbyllet gazeta “Mapo”/ Ja fjalët përshëndetëse të Bujar Kapexhiut

E përditshmja “Mapo” ka vendosur të mbyllë botimin me letër dhe të qëndrojë vetëm si media on line. Më poshtë reagimi i Bujar Kapexhiut,...

Bujar Kapexhiu letër të hapur Edi Ramës: I nderuar KryeM…

Nga Bujar Kapexhiu  I nderuar KryeM… Për herë të parë në jetën time po të shkruaj një letër të hapur, ndërkohë që ti në jetën tënde...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -