- Advertisement -

TAG

Bujar Kapexhiu

Ne, “katnarët” si Bujar Kapexhiu dhe ti, “tironci” si Ulsi Manja

Nga Enkel Demi Do kisha shumë dëshirë mos të mbaja mend ligjërimet, tezat, idengulitjet e viteve të para ’90 apo ato të 2000, kur ai...

#EdheUnë nuk do të votoj më 30 qershor

Artist, gazetar, politikanë e bloger i janë bashkuar nismës #EdheUnë për të penguar votimet me 30 Qershor. I pari ishte artisti Bujar Kapexhiu i cili...

Bujar Kapexhiu: Më 30 qershor do pengoj votimet! Ju lutem, më dënoni

Bujar Kapexhiu nuk është kursyer të vërë në lojë votimet më 30 qershor. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland...

Artanët heshtin për teatrin, Manjani: Përshëndes dy miqtë e mi, Ramës dikur i bënim namin për një shatervan

Një karikaturë e Artan Shkrelit dhe Artan Lames me gojën e kyçur me dry, pas heshtjes rreth debatit për teatrin, është pamja me të cilën Ylli...

Shehu krah Bashës në Dibër: Tani është radha ime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak Sherefedin Shehu morën pjesë në aktivitetin “Bujar Kapexhiu – 50 vjet me karikaturën” organizuar...

Latest news

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...

39 % e familjeve shqiptare nuk mund të përballojnë 1 javë pushime në vit

39 % e familjeve në Shqipëri nuk mund të përballojnë financiarisht të bëjnë një javë pushime në vit. Kjo del në pah nga një anketë...
- Advertisement -