Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

S’më ndahet trishtimi, për sulmin mbi Teatër

Nga 27.al 0

Nga Bujar Kapexhiu

S’më hiqet nga mendja,
s’më ndahet trishtimi,
për sulmin mbi Teatër,
banditë në befasi,
Mëngjes në të gdhirë,
pa zbardhur agimi,
Muret i rrënuan,
një tmerr
batërdi.
Akoma vazhdojnë,
plane të kurdisin,
Aleancën ta shkelin,
ta hanë me dhëmbë,
Projekte të reja,
për konkurse çalltisin.
Erdhi fundi,
do ikin,
me brekë nëpër këmbë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej